Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka dziwnie przekrzywia głowę i nie chce jeść

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
panziup
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 września 2019, 18:47
Kontaktowanie:

Świnka dziwnie przekrzywia głowę i nie chce jeść

Postautor: panziup » 14 września 2019, 18:48

Witam wszystkich.
Otóż mam takie problem, od kilku dni zauważyłam, że moja świnka, jest to samiec, dziwnie przekrzywia głowę ale tylko wtedy, kiedy chce mu przez klatkę dać pietruszkę. Wygląda to tak jakby chciał ją wziąć ale coś go odrzucało. Ale od wczoraj kiedy daje mu pietruszkę to nawet nie podchodzi do ręki, nie interesuje go ona, co wcześniej było niedopomyślenia. Druga świnka je zaś bez problemu.
Tak samo był on zawsze aktywny, biegał, skakał a teraz siedzi tylko w domku i wychodzi na czas posiłku. Jednakże zjada głównie suchą karmę a z mokrej czasem coś tylko skubnie.
Czy ktoś wie, co mu może dolegać? Jest mi strasznie przykro, jak na niego patrzę.
Dziękuję za odpowiedź.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świnka dziwnie przekrzywia głowę i nie chce jeść

Postautor: MajaiRosie » 14 września 2019, 18:58

Radzę jak najszybciej udać się do weterynarza od zwierząt egzotycznych. Czy jest możliwość, że świnka miała kiedyś kontakt z królikiem? To może być e.cuniculli, bądź inna choroba neurologiczna. Tutaj liczą się godziny... Radzę szybko sprawdzić też poziom cukru, zrobić też biochemię i morflogię.
Widzę, że na Caviarni powstał ten sam post- jak będzie już diagnoza to warto ją tam napisać, dużo osób miało do czynienia z takimi objawami.


panziup
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 września 2019, 18:47
Kontaktowanie:

Re: Świnka dziwnie przekrzywia głowę i nie chce jeść

Postautor: panziup » 14 września 2019, 19:13

Niegdy nie miał styczności z królikiem ale mam też kota. Jednakże kot nie ma kontaktu bezpośredniego ze świnką.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świnka dziwnie przekrzywia głowę i nie chce jeść

Postautor: MajaiRosie » 14 września 2019, 19:15

E.Cuniculli to pierwotniak przenoszony przez króliki. Z jakiego źródła jest świnka? I w jakim wieku?
Tak czy inaczej dalej radzę jak najszybciej jechać do weterynarza. W moim życiu opuściły mnie 3 świnki, każdej objawy zaczynały się od przekrzywiania głowy.. Żadnej nie uratowałam.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas