Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne dźwięki świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
kris2019
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 września 2019, 20:25
Kontaktowanie:

Dziwne dźwięki świnki

Postautor: kris2019 » 20 września 2019, 20:43

Witam. Potrzebuję pomocy. Od jakiś dwóch tygodni moja świnka wydaje dziwne dźwięki. Zachowuje się bez zmian. Martwią mnie jednak te odgłosy. Byłem u weterynarza ale mówił że wszystko jest ok.
Piszczy w ten sposób praktycznie cały czas.
Ma ktoś pomysł co to może być?

https://www28.zippyshare.com/v/N86Xg29c/file.html


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Dziwne dźwięki świnki

Postautor: ahimsa » 20 września 2019, 21:43

Moja świnka chyba tak kwiczy jak się tak trochę obawia, jak się boi, jak czegoś nie chce, np. jak nie chce by druga świnka zajęła jej domek, albo ją odpędzała, ale nie wiem, dźwięk jest z daleka, nie mogę teraz też przesłuchać parokrotnie, mogłam nie wysłyszeć dobrze; jak by można trochę czystsze nagranie to będzie łatwiej coś powiedzieć, a może ktoś jeszcze inaczej usłyszy. Czy weterynarz jest specjalistą od świnek? U mnie było u Bursztyna zapalenie oskrzeli i tak specyficznie (ale nie jak te u Ciebie) charczał, a weterynarz wcześniejszy stwierdził "Tak sobie chrumka", na co specjalista "Tak świnka nie chrumka!" ;) :)


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwne dźwięki świnki

Postautor: Renika » 20 września 2019, 22:55

No, też bym się martwiła takimi dźwiękami. Zdrowa świnka nie wydaje takich dźwięków, a na pewno nie przez cały czas. Trzeba się wybrać so specjalisty i zrobić badania. Niech zajrzy do pyszczka czy ząbki nie są za długie i czy nic nie drażni gardła, dobrze osłucha czy oskrzela i płuca są czyste. Czasami warto zrobić RTG jeżeli sytuacja nie jest jasna.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Dziwne dźwięki świnki

Postautor: MajaiRosie » 21 września 2019, 12:32

Takie dźwięki wskazują na ból. Jak wyżej- niech specjalista zrobi pełen pakiet badań, od sprawdzania trzonowców, przez morfologię+biochemię po USG narządów


Awatar użytkownika
illaa421
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2019, 12:53
Lokalizacja: Szczecinek
Świnki morskie: Baku i Elza
Kontaktowanie:

Re: Dziwne dźwięki świnki

Postautor: illaa421 » 21 października 2019, 13:21

I jak? Jakieś nowe wieści? Co było przyczyną tych dźwięków? Świnka mojej siostry ostatnio zaczęła wydawać podobne dźwięki i zaczynamy się martwić..



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas