Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nagła śmierć

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
excellent
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 5 października 2019, 10:56
Kontaktowanie:

Nagła śmierć

Postautor: excellent » 5 października 2019, 11:35

Witam.
Dzisiaj stała się bardzo dziwna i strasznie smutna rzecz (sobota), odeszła moja świnka. W raz z dziewczyną zakupiliśmy we wtorek dwie samiczki, Pani w zoologiczny powiedziała ze mają około 8 tygodni. Przetrasportowaliśmy je samochodem jakies 30-40min,były w pudełku kartonowym w którym było sianko do tego owinęliśmy je bluzą żeby miały ciepło, Wsadziliśmy je do klatki 100cm, miały wszystko sianko, świeże owoce, pietruszkę, paprykę. W środę zauważyliśmy że większa świnka wygania z domku mniejsza (pomyśleliśmy że to dominacja). Zrobiliśmy małe schronienie takie w rogu klatki z rękawa bluzy pod tym położyliśmy małe legowisko, tam też urzędowała mniejsza świnka. Czwartek nie przyniósł dużo zmian. Zawsze gdy większa świnka podchodziła do mniejsza ta strasznie piszczała, za to mniej nas się bała, dawała się karmić głaskać nie tak jak większa ta jak nas zobaczyła to uciekała do domku. Piątek wydawał się dniem przełomowym, świnki w miarę trzymały się razem, jadły, piły, większa świnka dała się dotknąć lecz nadal mała czasami piszczała. W sobotę jak wstaliśmy niestety zobaczyliśmy że mniejsza się nie żyje(spała w legowisku tam zostawiła po sobie rzadką kupkę ) . Zastanawia nas przyczyna śmierci mniejszej świnki, nie miała biegunki, oczy były bez zarzutów, jadła piła chciała nawiązać z nami kontakt. Jedyny jaki problem miała to z większa samiczką. Teraz ta większa wydaje się smutna, posprzątaliśmy klatkę, wymieniliśmy ściółkę. Mam pytanie:
Wiecie jaki był powód śmierci mojej świnki?
Kupić kolejną samiczkę żeby większa miała towarzystwo ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nagła śmierć

Postautor: MajaiRosie » 5 października 2019, 16:08

Przyczyn mogą być miliony- bez sekcji nikt nie będzie potrafił tutaj nic sensownego napisać.
Takie są skutki kupowania zwierząt w sklepach zoologicznych, gdzie rozmnażają się jakkolwiek, żyją w paskudnych warunkach, samice to maszyny do rozmnażania. Ojciec z córką, brat z siostrą- kto tego pilnuje?
To wylęgania chorób i błędów genetycznych....
Czy wiesz, czym były karmione? Co teraz im podawałaś?

Koniecznie jak najszybciej trzeba znaleźć towarzystwo tej samej płci.

Tylko proponowałabym nie napędzać chorego biznesu sprzedaży żywych zwierząt jako towaru w sklepie, bo historia jest zawsze taka sama. Myśl, że ratujesz takie zwierzę, jest błędne. Na jej kolej przyjedzie tysiąc następnych. Dopóki ludzie będą kupować w sklepie, będą świnki rozmnażać w takich warunkach, niszcząc im życie od początku.

Proponowałabym adopcję ze sprawdzonych źródeł, gdzie dostaje się pewność, że zwierzę jest zdrowe od chorób, np. SPŚM, lub kupno rodowodowej świnki z zarejestrowanej hodowli CCP.


Awatar użytkownika
illaa421
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 października 2019, 12:53
Lokalizacja: Szczecinek
Świnki morskie: Baku i Elza
Kontaktowanie:

Re: Nagła śmierć

Postautor: illaa421 » 21 października 2019, 13:19

MajaiRosie pisze:Takie są skutki kupowania zwierząt w sklepach zoologicznych, gdzie rozmnażają się jakkolwiek, żyją w paskudnych warunkach, samice to maszyny do rozmnażania. Ojciec z córką, brat z siostrą- kto tego pilnuje?


Dokładnie.. kiedyś miałam podobną sytuację. Również proponuję jak najszybsze znalezienie towarzystwa dla świnki:)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas