Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy to grzybica?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
bella_susie
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 listopada 2019, 18:32
Kontaktowanie:

Czy to grzybica?

Postautor: bella_susie » 19 listopada 2019, 18:42

Witam. Od 4 dni jestem mamusią prosiaczka rasy skinny. Ma niecałe 2 miesiące. Wczoraj zauważyłam dziwne szorstkie plamki na jej skórze. Dzisiaj rano pojawiły się takie na pyszczku. Wybieram się do weterynarza, gdy tylko będzie to możliwe, ale chciałam w między czasie zapytać się Was. Jak myślicie, czy to grzybica? Czyjś prosiaczek miał już coś takiego? Jak wygląda leczenie?

Obrazek


Awatar użytkownika

Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Re: Czy to grzybica?

Postautor: Kocham_zwierzęta » 1 grudnia 2019, 9:51

To niedobór witamin!!! Niektórym świnką nie wystarczą witaminy z jedzenia musisz jej kupić śwince juvit multi lub cebion multi. W szczekawke wlej 7 kropli tej witaminy i podaj śwince raz na 24h
Chorej śwince lub śwince w ciąży dawaj po 30 kropel na 24h


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Czy to grzybica?

Postautor: Gegoru » 2 grudnia 2019, 11:39

Kocham_zwierzęta pisze:To niedobór witamin!!! Niektórym świnką nie wystarczą witaminy z jedzenia musisz jej kupić śwince juvit multi lub cebion multi. W szczekawke wlej 7 kropli tej witaminy i podaj śwince raz na 24h
Chorej śwince lub śwince w ciąży dawaj po 30 kropel na 24h


Odezwa znachora-amatora, który w każdym poście pisze to samo.

Do autorki tematu -> dobry weterynarz. My nie będziemy wróżyć z daleka. Weterynarz znający się na świnkach, to najlepsze źródło informacji niż anonimowi użytkownicy internetu. Przy okazji sprawdzisz, czy ze świnką poza tym wszystko ok.


_Świniaczkowa_
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2020, 19:07
Świnki morskie: Gucio
Kontaktowanie:

Re: Czy to grzybica?

Postautor: _Świniaczkowa_ » 29 maja 2020, 14:20

Przede wszystkim - weterynarz. Koniecznie od świnek morskich/gryzoni/zwierząt egzotycznych.
Ja mam świnkę gladkowlosa, i u niej grzybica wyglądała w następujący sposób: dużo drapania się, wygryzanie sierści i potem wypadaly takie "strupki" razem z sierścią. Świnki skinny, wiadomo nie mają sierści, ale możliwe, ze też będzie to podobnie.

Uśmiechnij się! Naprawdę warto :P


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas