Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chora świnka

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
rudzia127
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 stycznia 2020, 9:57
Kontaktowanie:

Chora świnka

Postautor: rudzia127 » 8 stycznia 2020, 10:07

Witam. Świnka od rana leży, słabo i wolno oddycha, nie je, nie pije. Podawałam jej strzykawka ale wszystko wylatuje. Tylko od czasu do czasu cicho pomrukuje. Jest ospała. Co robić??? Jak jej pomóc. Do weterynarza mam ok 40 km i niemowlę w domu. Nie mam nawet jak się ruszyć.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
weronisia
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 4 stycznia 2020, 0:29
Świnki morskie: Peppa
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: weronisia » 8 stycznia 2020, 12:10

Myślę, że jedyną pomocą jest pójście do weterynarza. Nie wiadomo czemu świnka tak się zachowuje, a może zagrażać to jej życiu.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: Renika » 8 stycznia 2020, 12:56

Przykro się to czyta, nie wiem jak można przeoczyć wszystkie wcześniejsze symptomy choroby i doprowadzić biedną świnkę do stanu agonalnego. Aż się płakać chce, w takiej sytuacji szybki weterynarz specjalista to ostatnia deska ratunku ale oczywiście nie ma bata abyś pojechała lub ktoś z rodziny.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka

Postautor: Gegoru » 9 stycznia 2020, 17:02

Nie wiemy czy były symptomy. Może to świnka bardzo stara i nagle coś jej "siadło". Jeśli nie, to da się chyba wyhaczyć jakiegoś poszczególne zmiany, może to dzieje się stopniowo? Staram się nie osądzać, bo mamy mało danych. Jednak z tych zlepków informacji wychodzi na to, że weterynarz jest absolutnie potrzebny i im szybciej, tym lepiej. Chodzi o życie świnki.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas