Strona 1 z 1

Chora świnka

: 8 stycznia 2020, 10:07
autor: rudzia127
Witam. Świnka od rana leży, słabo i wolno oddycha, nie je, nie pije. Podawałam jej strzykawka ale wszystko wylatuje. Tylko od czasu do czasu cicho pomrukuje. Jest ospała. Co robić??? Jak jej pomóc. Do weterynarza mam ok 40 km i niemowlę w domu. Nie mam nawet jak się ruszyć.

Re: Chora świnka

: 8 stycznia 2020, 12:10
autor: weronisia
Myślę, że jedyną pomocą jest pójście do weterynarza. Nie wiadomo czemu świnka tak się zachowuje, a może zagrażać to jej życiu.

Re: Chora świnka

: 8 stycznia 2020, 12:56
autor: Renika
Przykro się to czyta, nie wiem jak można przeoczyć wszystkie wcześniejsze symptomy choroby i doprowadzić biedną świnkę do stanu agonalnego. Aż się płakać chce, w takiej sytuacji szybki weterynarz specjalista to ostatnia deska ratunku ale oczywiście nie ma bata abyś pojechała lub ktoś z rodziny.

Re: Chora świnka

: 9 stycznia 2020, 17:02
autor: Gegoru
Nie wiemy czy były symptomy. Może to świnka bardzo stara i nagle coś jej "siadło". Jeśli nie, to da się chyba wyhaczyć jakiegoś poszczególne zmiany, może to dzieje się stopniowo? Staram się nie osądzać, bo mamy mało danych. Jednak z tych zlepków informacji wychodzi na to, że weterynarz jest absolutnie potrzebny i im szybciej, tym lepiej. Chodzi o życie świnki.