Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Orungal

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Katarzynka
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 stycznia 2020, 19:40
Kontaktowanie:

Orungal

Postautor: Katarzynka » 18 stycznia 2020, 20:03

Dzień dobry Mam problem z moimi prosiaczkam. Kupiliśmy maluchy w sklepie i okazalo sie w domu że mają grzybicę. Weterynarz zapisał nam kapsulki orungal w dawkach 2.5 i 5 mg. Mamy kapsułki po 100 mg i dzielimy na chłopaków ale jak im to podać bo to takie male kulki. Mial ktoś już to lekarstwo dla swoich prosiaczków?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Orungal

Postautor: Renika » 18 stycznia 2020, 22:12

Nie wiem jakiej wielkości są te granulki i czy się rozpuszczają ale ja zazwyczaj leki "kapsułkowe" sypię na plasterek ogórka (może być też arbuz lub jabłuszko). Jeżeli świnka nie chce zjeść takich warzyw to trzeba rozpuścić proszek w małej ilości wody i podać strzykawką (insulinówka bez igły) do pyszczka. Można do takiej mieszanki dodać troszkę zmielonej karmy ratunkowej (np. dr Ziętek - moje prośki ją uwielbiają) lub zwykłej zmielonej karmy którą świnki lubią i wtedy chętniej będą piły ze strzykawki.


Katarzynka
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 stycznia 2020, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Orungal

Postautor: Katarzynka » 19 stycznia 2020, 11:46

Te kuleczki są malutkie ale nawet w wodzie nie chcą się rozpuścić. Próbowałam podać je strzykawka z małą ilością wody ale zostają w strzykawce. Spróbuję dziś w malej ilosci potartego jabluszka na lyżeczce bo prosiaki chętnie jedzą to może to zliżą



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas