Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

problem z kupą

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
miaow200
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2018, 9:55
Kontaktowanie:

problem z kupą

Postautor: miaow200 » 23 stycznia 2020, 12:55

Witam
Od jakiegoś czasu moja świnka morska (samiec) wydaje mi się że ma problemy z robieniem kupy. Od czasu do czasu tak jakby wygina się piszczy przy tym i tak jakby później próbował wyciągnąć tą kupę nie wiem za bardzo jak to wyjaśnić.
Dzisiaj wybieram się do weterynarza na obcięcie pazurków i nie wiem czy o tym wspominać, bo nawet do końca nie wiem jak to opisać. Wie ktoś co to może być lub chociaż jak to wyjaśnić u weterynarza? :confused:
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2020, 17:58 przez miaow200, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: problem z kupą

Postautor: Gegoru » 23 stycznia 2020, 20:35

Pewnie już po fakcie, ale się wypowiem. Po prostu powiedzieć wprost, co zaobserwowałaś, weterynarz zrozumie, ewentualnie dopyta, nie należy się wstydzić, że się coś źle powie, bo tutaj chodzi o zdrowie naszego małego podopiecznego.

Jak czegoś się dowiesz, to daj znać ;)


miaow200
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2018, 9:55
Kontaktowanie:

Re: problem z kupą

Postautor: miaow200 » 27 stycznia 2020, 17:57

Gegoru pisze:Pewnie już po fakcie, ale się wypowiem. Po prostu powiedzieć wprost, co zaobserwowałaś, weterynarz zrozumie, ewentualnie dopyta, nie należy się wstydzić, że się coś źle powie, bo tutaj chodzi o zdrowie naszego małego podopiecznego.

Jak czegoś się dowiesz, to daj znać ;)


Opowiedziałam weterynarzowi to co zaobserwowałam. Powiedziałam też że świnka pije zdecydowanie mniej niż wcześniej. Powiedzieli mi że to prawdopodobnie zaparcia. Dostałam specjalną karmę na nerki, miałam zmniejszyć ilość suchej karmy i podawać śwince więcej warzyw żeby jakoś "przemycić" tą wodę. Zostaje tylko obserwować jego zachowanie.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: problem z kupą

Postautor: Gegoru » 28 stycznia 2020, 1:46

Ponoć Versele Laga Complete jest dobra na układ pokarmowy, ale nie wiem czy to jakaś "specjalistyczna karma", sam stosuje na świnkach i nie mają przygód.

Dużo wody jest w ogórkach, polecam. Moje też wcinają paprykę czerwoną, natkę pietruszki, od czasu do czasu cykorię.


miaow200
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2018, 9:55
Kontaktowanie:

Re: problem z kupą

Postautor: miaow200 » 28 stycznia 2020, 16:30

Już kiedyś kupiłam tą karmę niestety nie chciał jeść. Teraz od dłuższego czasu dostaje Witte Molen PUUR Guinea Pig.
Ale dziękuję za rady :)


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: problem z kupą

Postautor: Gegoru » 29 stycznia 2020, 9:21

Słusznie, to śwince ma się podobać. Przedtem moje świnki jadły Versele Laga Muesli, ale weterynarz powiedział, że są tuczące i nie w formie granulatu, więc świnki mogą sobie wybierać, co im smakuje, a co nie. Dlatego przeszedłem na Complete i całe szczęście świnki też (obie) :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

  • Dołącz do nas