Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy moja świnka nie chce jeść

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Pomocy moja świnka nie chce jeść

Postautor: Kocham_zwierzęta » 5 lutego 2020, 1:24

Pomocy...wczoraj kupiliśmy świnkę w zoologu ponieważ chcieliśmy ją uratować od samca, który ją gwałcił w tym zoologu zakupiliśmy ją i było wszystko w pożądku lecz jak przyszliśmy do domu daliśmy jej ogórka trochę pogryzła i zostawiła ma klatkę zapełnioną jedzeniem a od dnia przyjazdu aż do teraz nic nie je i burczy jej w brzuchu pomocy nie wiem co robić


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Pomocy moja świnka nie chce jeść

Postautor: Renika » 5 lutego 2020, 2:21

Skoro świnka wcześniej jadła i nie było problemu to może winny jest stres i stąd brak apetytu? Podstawiaj jej pod pyszczek smakołyki (cykoria, ogórek, pietruszka, marchew, sałata, pestki dyni), dobrą karmę dla świnek, suszki, sianko i ziółka - może powoli zacznie skubać. Dobrym pomysłem będzie dokupienie jej innej samiczki aby nie była samotna, świnki to stadne zwierzątka i lepiej się czują w grupie. Jakby nie chciała jeść przez dłuższy czas to trzeba pójść do weterynarza który postawi diagnozę czy świnka jest zdrowa oraz dokarmiać świneczkę przez strzykawkę karmą ratunkową aby nie doszło do wzdęcia.


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Pomocy moja świnka nie chce jeść

Postautor: Gegoru » 5 lutego 2020, 22:18

Iść z nią jak najszybciej do weterynarz (najlepiej takiego "świnkowego"), aby wykluczyć choroby. Każdy dzień, gdy nie je świnka, jest dla niej na wagę życia. Wykluczyć choroby, to podstawa. Świnki prawie cały czas coś jedzą, przeżuwają, taki układ pokarmowy.

A świnka ma jakiś domek, schronienie, gdzie może się schować? Może boi jeść na otwartej przestrzeni. Ma lekkiego stresa.


Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Re: Pomocy moja świnka nie chce jeść

Postautor: Kocham_zwierzęta » 5 lutego 2020, 22:42

Witam. Dzisiaj w nocy świnka na szczęście wyszła ze swojego domku i zaczęła bardzo łakomie jeść


OJ1959
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 lutego 2020, 11:27
Kontaktowanie:

Re: Pomocy moja świnka nie chce jeść

Postautor: OJ1959 » 12 lutego 2020, 11:30

pewnie brak apetytu związany był ze stresem w związku ze zmianą miejsca. Skoro zaczęła jeść tzn., że poczuła się pewniej, bezpieczniej.


Helena
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2020, 0:51
Kontaktowanie:

Re: Pomocy moja świnka nie chce jeść

Postautor: Helena » 23 lipca 2020, 23:39

Może wbrew pozorom tęskniła za tym samcem. Proponuję dokupić koleżankę bo świnki to zwierzęta stadne.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas