Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
JakubK
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2020, 19:27
Kontaktowanie:

Pomocy!

Postautor: JakubK » 28 lutego 2020, 19:36

Moja swinka morska nie je ani nie pije,martwie się o nią dałem jej witamine c w kroplach z wodą jednak nie wiem czy to pomoże,swinka morska nie ma wydzieliny z nosa ani nic takiego jednak ma zaspałe oczka i nie rusza się zbyt często,z góry dzięki za pomoc!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: Morrigan » 28 lutego 2020, 19:44

Jak długo zwierzak nie je?
Przyczyn może być wiele, ale jeżeli świnka nie je, to stan jest bardzo poważny i wymaga natychmiastowej wizyty u weterynarza. Brak przyjmowania pokarmu zagraża życiu zwierzęcia (świnki muszą jeść co najmniej co kilka godzin, żeby ich układ pokarmowy funkcjonował), więc trzeba od razu lecieć do weterynarza specjalizującego się w leczeniu gryzoni. Nie warto czekać.

Może być konieczne (i prawdopodobnie będzie) kupno specjalnej karmy ratunkowej i dokarmianie jej przez strzykawkę, ale o tym już prawdopodobnie opowie weterynarz.

Edit: witamina C nie zastąpi leku.. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że podawanie jej w kroplach do wody nie ma większego sensu - witamina C jest nietrwała i bardzo łatwo się utlenia. Skuteczny sposób to podawanie prosto do pyszczka koncentratu (np. Cebion), ale tego też lepiej nie robić samemu tylko skonsultować z weterynarzem, bo odpowiednia dawka zależy od wagi zwierzęcia, jego stanu, diety itp.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2020, 19:53 przez Morrigan, łącznie zmieniany 1 raz.

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

JakubK
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2020, 19:27
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: JakubK » 28 lutego 2020, 19:47

obdzwonilem wszystkich weterynarzy w okolicy jednak ci mowia ze swince juz nie da sie pomoc jednak ja w to nie wierze. swinka nie jadla od max 10min jednak moge ją nakarmic przez strzykawke jesli mozna oczywiscie, jesli można swince podawac pokarm ze strzykawki to jaki. dziękuje za odp.


Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: Morrigan » 28 lutego 2020, 19:55

Od 10 minut? Czyli coś jednak je?

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

JakubK
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2020, 19:27
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: JakubK » 28 lutego 2020, 19:57

tak podawalem jej wczesniej ze strzykawki jedzenie dla dzieci gerber (warzywny), przeczytalem ze to jakos pomoże.


JakubK
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2020, 19:27
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: JakubK » 28 lutego 2020, 19:57

lecz to bardziej bylo na sile.


Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: Morrigan » 28 lutego 2020, 20:08

Zastanawia mnie na jakiej podstawie weterynarze stwierdzili, że śwince nie da sie już pomóc. Rozumiem, że nie była u żadnego?
Ja korzystałam z karmy ratunkowej Herbi Care Plus zakupionej właśnie u weterynarza.

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

JakubK
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2020, 19:27
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: JakubK » 28 lutego 2020, 20:10

swinka morska była u jednego weterynarza który stwierdził ze nic nie da sie juz zrobic bo jak to on powiedzial ,,Jest juz zapóźno''


Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: Morrigan » 28 lutego 2020, 20:19

Czy to wet. od zwierząt egzotycznych? Co stwierdził? Jak zbadał zwierzę? Tak po prostu stwierdził i puścił do domu? O_o
Spróbuj znaleźć weterynarza specjalizującego się w gryzoniach, np. Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim na swojej stronie listę polecanych weterynarzy. Może któryś jest w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania?
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2020, 20:23 przez Morrigan, łącznie zmieniany 1 raz.

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: Morrigan » 28 lutego 2020, 20:19

Jeżeli nie masz karmy ratunkowej, to z tego co czytałam - Gerberki nie są najlepszym pomysłem, bo są pasteryzowan i zawierają cukier. Spróbuj rozwodnić karmę podstawową i podawać przez strzykawkę. Ewentualnie może zmiksowane warzywa, które świnka jadła na co dzień.

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas