Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy!!!!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!!!

Postautor: MajaiRosie » 13 marca 2020, 13:53

Kinia27 pisze:Witam, byłam u weterynarza w poniedziałek.. stwierdził że świnka musiała uderzyć sie w coś ostrego. Dziś rana jest zagojona, dobrze to wygląda.
Co do pielęgnacji to trzeba myć świnkę i smarować najlepiej co drugi dzień oliwką aby nawilżyć skórę.
Przy zakupie świnki od razy informowali jak z nią postępować. Zapytałam przy pierwszej okazji weterynarza i potwierdził że powinno sie myć oraz nawilżać często.


Broń boże! Świnek pod żadnym pozorem się nie kąpie- uszkadza to ich naturalną barierę przed patogenami, przez co są bardziej narażone na choroby. A zwłaszcza, przy świnkach skinny, które nie posiadają nawet mechanicznej bariery włosowej, oraz powoduje to przesuszanie skóry.
Nigdy nie smarujemy zwierząt bezwłosych oliwką. Oliwka zatyka pory skóry i powoduje wiele problemów! Jeśli ma suchą skórę (co przy odpowiedniej diecie zdarza się tylko starym osobnikom), smarujemy bardzo rzadko tłuszczem kokosowym.

Gdzie zakupiłeś świnkę? Jeśli ze sklepu, to nic dziwnego że ich zalecenia są bardzo błędne. Lepiej dowiadywać się od zarejestrowanych hodowców, stowarzyszeń i osób doświadczonych.

Weterynarza należy zmienić, posiadam skinny wiele lat, jestem wolontariuszką SPŚM i takich bzdur trzeba naprawdę unikać i dowiadywać się z lepszych źródeł, bo można naprawdę zaszkodzić!


Awatar użytkownika

Kinia27
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 marca 2020, 13:04
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!!!

Postautor: Kinia27 » 15 marca 2020, 11:50

Świnkę kupiłam w sklepie. Kilku weterynarzy mówiło o tym, że świnkę powinno sie myć i kremować ponieważ nie mają sierści, więc skóra jest podatna na rany.
Wcześniej miałam normalną świnkę z sierścią i nie myłam jej, bo posiadała sierść. A jesli chodzi o "gołe" świnki weterynarze karzą myć i kremować.
Kupowałam jakiś czas temu znajomej na prezent szynszyla..hodowca pytał czy posiadam już takie zwierzę, mówiłam że nie, że mam świnkę skinny. Również mówił że przy takiej śwince jest "sporo roboty" bo trzeba myć i ciągle nawilżać.

Gdy świnka drapała sie, porobiła sobie rany. Dostałam opierdziel od weterynarza ze świnka ma suchą skórę i pytał czemu nie kremuje.
Dał specjalny płyn żeby odkazić rany w którym miałam kąpać świnkę i po każdej kąpieli smarować.

Widocznie są podzielone zdania co do mycia oraz smarowania świnek.


https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?t=3405&start=10 - również piszą że świnkę sie myje


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!!!

Postautor: MajaiRosie » 15 marca 2020, 12:09

Zmień weterynarzy na specjalistów, to jakieś bzdury. Post który wkleiłaś jest sprzed 8 lat, wiedza się zmienia i poprawia.
Polecam kontakt z zarejestrowanymi hodowcami skinny CCP. Nie kąpiemy świnek, to właśnie kąpiele przesuszają skórę. Jeśli faktycznie ma problemy skórne, to należy wybrać się do dobrego weta i pobrać wymaz.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas