Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oczko świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Vendrikk
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 marca 2020, 16:13
Kontaktowanie:

Re: Oczko świnki

Postautor: Vendrikk » 10 marca 2020, 16:21

MajaiRosie pisze:Okej, zacznę od początku. Są ze sklepu- więc w 90% przypadkach takie świnki są chore i z wadami genetycznymi. Grzybica i świerzb trafia się u prawie każdej świnki z takie źrodła.
Następnie- koniecznie zmień weterynarza! Z jakiego miasta jesteś? Poszukaj specjalisty w zwierzętach egzotycznych. Twój wyraźnie się nie zna na świnkach- nie mogą jeść warzyw? Co za bzdury. Świnki od pierwszego dnia życia jedzą to samo, co dorosłe- łącznie z karmą, sianem i warzywami.

Kolega ze swoją świnką..?! Co to za durny pomysł.. przepraszam, ale inaczej nie da się tego nazwać. Nie wolno robić jakichś takich zapoznań, jak bawienie się lalkami. Łączenie przeprowadzamy raz, i od tego czasu nigdy świnek nie rozdzielamy. Takie coś, to ogromny stres, dziwne że nie skończyło się żadnym urazem! Wiesz jakiej płci są te wszystkie świnki? Już obstawiałabym ciążę jednej z nich. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, nie wiem jak mam to skomentować. Wsadził obcą świnkę do klatki twojej? Ot tak? Może wypadałoby się trochę doedukować z jakimi zwierzętami w sumie mamy do czynienia i czym to się mogło skończyć!


Jeśli jedna z twoich ma grzybicę, to możliwe że druga też, ale jak wyżej- raz połącznych nigdy nie rozdzielamy! I dalej- jesteś pewien że są tej samej płci? Zapłodnienie u Kawii to kwestia kilku sekund, a poród u takiej świnki może być śmiertelny.

Tak świnki są tej samej płci. Dzisiaj zauważyłem że świnka ma jedno oko zamknięte, sklejone, wczoraj jeszcze tak nie było. A i byłem wczoraj u weterynarza, ul. modlińska 65 klinika weterynaryjna (Vetka) wcześniej byłem u innego, ale wtedy jeszcze było wszystko dobrze


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Oczko świnki

Postautor: MajaiRosie » 10 marca 2020, 18:27

W tej klinice nie ma ani jednej osoby znającej się na temacie. W Warszawie polecamy Medicavet, Karat, Ogonek, Kajman, Pulsvet


Vendrikk
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 marca 2020, 16:13
Kontaktowanie:

Re: Oczko świnki

Postautor: Vendrikk » 10 marca 2020, 20:14

MajaiRosie pisze:W tej klinice nie ma ani jednej osoby znającej się na temacie. W Warszawie polecamy Medicavet, Karat, Ogonek, Kajman, Pulsvet

Dzwoniłem tam przed przyjazdem i powiedzieli że mają 3 lekarzy, pobrali mi próbkę z powieki.
Przywiązałem się już do tej świnki, nie chce żeby coś jej się stało :(
Oczka nie może jednego otworzyć a drugie jej się zmniejszyło.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Oczko świnki

Postautor: MajaiRosie » 10 marca 2020, 23:02

Spróbuj może jutro podjechać do jednej z tych co napisałam- podopieczni SPŚM są tam też przyjmowani, więc to bardzo zaufane źródła, pomogą na najwyższym poziomie.
Kiedy będą wyniki wymazu?


Vendrikk
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 marca 2020, 16:13
Kontaktowanie:

Re: Oczko świnki

Postautor: Vendrikk » 11 marca 2020, 2:29

MajaiRosie pisze:Spróbuj może jutro podjechać do jednej z tych co napisałam- podopieczni SPŚM są tam też przyjmowani, więc to bardzo zaufane źródła, pomogą na najwyższym poziomie.
Kiedy będą wyniki wymazu?

Wyniki będą w poniedziałek albo wtorek za tydzień, boję się że nie przeżyje do tego momentu

MajaiRosie pisze:W tej klinice nie ma ani jednej osoby znającej się na temacie. W Warszawie polecamy Medicavet, Karat, Ogonek, Kajman, Pulsvet

A coś bliżej Warszawskiej Białołęki? Te wszystkie są bardzo daleko ode mnie. Dzisiaj pojadę do weterynarza Ogonek zobaczymy co powie


Vendrikk
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 9 marca 2020, 16:13
Kontaktowanie:

Re: Oczko świnki

Postautor: Vendrikk » 11 marca 2020, 17:27

Świnka niestety odeszła w szpitalu dla zwierząt ;(


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości

  • Dołącz do nas