Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
barbieuknow
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2020, 2:14
Kontaktowanie:

Dziwne zachowanie świnki

Postautor: barbieuknow » 23 kwietnia 2020, 2:20

Witam. Od jakichś 2-4 dni moja świnka morska dziwnie się zachowuje. Tam, gdzie dostanie jedzenie tam zostaje, tam, gdzie ją odłożę tam zostaje, lub przejdzie ze 2 kroki. Przy tym wydaje dziwny dźwięk takiego skrzeknięcia i wtedy unosi tyłek, napina się. Myslalem, ze może płacze, bo ma przymrużone oczka i jakby zbierały jej się tam łzy, wiec wziąłem ją w kocyk i na kolana. Wtedy tak nie robiła, oczy miała szeroko otwarte i wszystko było super, dopóki znowu nie wróciła do klatki. Położyłem ją obok miski, to stała nieruchomo przez kilka minut, aż w końcu usiadła w rogu i siedzi. Strasznie się boje, jeśli ktoś miał podobna sytuacje może macie jakieś rady? Jeżeli nadal tak będzie to na 100% pojde do weterynarza, jednak wciąż wierze ze to nie jest na tyle poważne. Leżała ze mną dobra godzinę, a te dziwne odgłosy wydaje co 2-3 minuty, podczas leżenia nie zrobiła tego ani razu. Dopowiem, ze ma własna córkę w klatce, zajmuje się nimi ile mogę, więc to raczej nie wina samotności? Nie wiem, naprawdę.


Awatar użytkownika

barbieuknow
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwietnia 2020, 2:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki

Postautor: barbieuknow » 23 kwietnia 2020, 4:29

Zauważyłem przed sekunda ze zaczęła się spinać jakby chciała się załatwić, ale nie mogła. Są jakieś sposoby na to? to jakieś wzdęcia, zatwardzenie? nie wiem naprawdę, a strasznie się martwię. Od ponad 2h siedzi w jednym miejscu, zjadła kilka kęsów ogórka i nic nie piła, a teraz się spięła, wygięła w luk i jakby próbowała zrobić kupę, a nie mogła ;/


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie świnki

Postautor: MajaiRosie » 23 kwietnia 2020, 9:45

Jeśli nie porusza się, siedzi w dziwnej pozycji, nie je, którekolwiek z nich- to już powinieneś być w drodze do weterynarza od zwierząt egzotycznych. Świnki morskie są takim gatunkiem, u którego objawy zazwyczaj ciężko wyłapać, więc jeśli widać je gołym okiem, to jest już bardzo źle.
Załatwia się? Obowiązkowo dokarmiaj i dopajaj co 3 godziny, również w nocy. Masz karmę ratunkową?
Szukaj dobrego weta i biegnij, nie ma na co czekać.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas