Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ciemniejsza barwa moczu

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
madziae4
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 5 maja 2018, 8:49
Kontaktowanie:

Ciemniejsza barwa moczu

Postautor: madziae4 » 24 kwietnia 2020, 6:50

Cześć. Piszę do was w pytaniem, bo być może ktoś miał podobną sytuację. Od 2 tygodni moja świnka jest na antybiotyku (Sumamed forte), który dostaje doustnie.
Po ok. 2 dniach stosowania go zauważyłam, że jego mocz zmienił barwę na bardziej jakby pomarańczową? Pobrałam mocz do strzykawki i ku mojemu zdziwieniu mocz wyglądał normalnie, jasny żółty kolor, ale uznałam że odczekam trochę i po ok. 30 minutach mocz w strzykwace drametralnie pociemniał właśnie na taki bardziej ciemny pomarańczowy kolor.
Zapytałam mojej pani weterynarz (zajmuje się ona zwierzętami egzotycznymi) czy takie zabarwienie może być wynikiem stosowania tego antybiotyku i odpowiedziała, że tak i narazie sie tym nie przejmować, więc nieco się uspokoiłam że to nie jest krew czy coś innego niepokojącego.
Natomiast o ponad tygodnia skończyliśmy ten antybiotyk, już go nie dostaje, ale barwa moczu sie nie zmieniła i dalej jest taka ciemna, więc sama nie wiem już co mam o tym myśleć. Mieliście podobną sytuację?
Załączniki
received_636861850204634.jpeg


Awatar użytkownika

Natkaipietruszka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 26 listopada 2020, 11:43
Kontaktowanie:

Re: Ciemniejsza barwa moczu

Postautor: Natkaipietruszka » 14 grudnia 2020, 13:01

Jeżeli możesz to polecam pójść na 1 wizytę do innego weterynarza. Możliwe że to od antybiotyku. Jeżeli jednak mocz nie zmieni koloru i dojdzie do tego inny objaw to należy zacząć się martwić.
UWAŻAJ NA PSEUDO-HODOWLE :evil:

GDY MYŚLISZ ŻE MASZ DEPRESJE PRZYTUL ŚWINKĘ ONA ZAWSZE CIE WYSŁUCHA :blush:


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas