Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problemy z gryzieniem - szczęka?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
paulinakropka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2020, 11:49
Kontaktowanie:

Problemy z gryzieniem - szczęka?

Postautor: paulinakropka » 17 maja 2020, 12:01

Witajcie od jakiegoś czasu mój Franciszek ma problemy zdrowotne najpierw zaczęło się od szmerów w płucach do tego doszły wzdęcia (wszystko to zostało już wyleczone) pod koniec problemów zauważyłam u Franka problemy z gryzieniem, kiedyś uwielbiał jeść siano i karme a teraz unika ich i zjada je sporadycznie. Kiedy je zioła albo właśnie coś twardszego to czasami zdarza mu się dziwnie obrócić głowę jakby chcial ten pokarm przesunąć i dziwi mnie też że czasem nawet mlaszcze podczas jedzenia a nigdy tego nie robił. Byliśmy u weta w Trójmieście bo domyślałam się że może być to przerost zębów dodam że u innego weterynarza w moim rodzinnym mieście po zgłoszeniu takich obserwacji wet zaczął badać Frankowi szczęke i podczas tego świnka popiskiwała i zostaliśmy skierowani właśnie do Gdańska. W klinice w Gdańsku doktor zbadał dokładnie uzębienie Franka i stwierdził że nie ma tam żadnych zmian i wszystko jest okej (nie powiem troche mnie to zdziwilo specjalnie zbieralam pieniadze na ta wizyte bo bylam pewna ze Franek bedzie mial wykonywany zabieg) zostala pobrana mu krew i wyszly obnizone parametry watroby ktora teraz leczymy + przez 5 dni franek dostaje kroplowki podskorne (zostal jeszcze jeden dzien) swinka nie jest bardzo osowiala raz jest lepiej a raz gorzej jednak dzisiaj franek na moj widok glosno piszczy i po podaniu mu witaminy C znowu zauwazylam dziwne ruszanie glowa, sianko troche poskubal, ziolka tez. Dodam że od tygodnia Franek jest dokarmiany karmą ratunkowa ale nie ukrywam ze powoli staje sie to uciazliwe bo kazdy uwaza ze jest okazem zdrowia ale nie je karmy i tu pytanie czy moze ktos mial podobny problem i czy jest to problem ze szczeka ? Moze byc nadwrezona lub zwichnieta (Franek nie spadl z niczego ani nie uderzyl w nic).


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Szczęka ??

Postautor: MajaiRosie » 17 maja 2020, 16:03

Jaka to klinika w Gdańsku?
Miał sprawdzane zęby pod narkozą? Inaczej się szczerze mówiąc nie da zerknąć do tyłu.


paulinakropka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2020, 11:49
Kontaktowanie:

Re: Szczęka ??

Postautor: paulinakropka » 18 maja 2020, 9:51

U dr Łuczaka w Klinice Trójmiejskiej, nie doktor nie podawał mu narkozy


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Szczęka ??

Postautor: MajaiRosie » 18 maja 2020, 11:01

To w taki sposób nie ma co sprawdzać. Akurat od miesiąca w Gdańsku zaczął przyjmować najlepszy zwierzęcy stomatolog w Polsce- dr. Jakub Kliszcz. Można się do niego umówić przez Facebooka, albo przez przychodnię AnimalMed. On na pewno weźmie świnkę pod bezpieczną narkozę wziewną i sprawdzi co tam się dzieje ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości

  • Dołącz do nas