Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

śmierć ze starości?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
net_kawa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 lipca 2020, 8:43
Kontaktowanie:

śmierć ze starości?

Postautor: net_kawa » 20 lipca 2020, 8:48

Dzień dobry. Mam pytanie:
Od 2011 roku mam świnkę morską, samczyka, w kwietniu w następnym roku będzie miał już 10 lat. To senior, staruszek.
Mam pytanie: od jakichś dwóch dni moja świnka jest zimna, mało się rusza, siedzi napuszona, nie chce jeść, ani pić... Czy to może być już odchodzenie ze starości? Jak jej pomóc? Ona odchodzi tak po prostu? Nigdy z nią problemów nie było, była wesołym świnkiem, a tu nagle takie pogorszenie samopoczucia. Owszem, ostatnio była bardziej spokojna i niedołężna (problem z wyskakiwaniem na pięterko, które teraz jej zdjęłam, bo nie ma sił skakać już), ale czy to może być objaw umierania ze starości? Siedzi osowiała, napuszona, zimna, nie chce jeść, pić, nie rusza się za wiele. Oddycha i czeka jakby na coś...


Awatar użytkownika

bisDG
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lipca 2020, 11:09
Kontaktowanie:

Re: śmierć ze starości?

Postautor: bisDG » 20 lipca 2020, 11:35

Dokładnie tak zachowywała się moja 21letnia kotka. Brak apetytu, obniżona temperatura ciała. Woziłam ją do lekarza na kroplówki, chyba bez sensu - trzeba było dać odejść w spokoju.
Na trzeciej wizycie u weterynarza dostala drgawek. Lekarz stwierdził, że to agonia. Uśpił ją, żeby nie przedłużać.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: śmierć ze starości?

Postautor: Renika » 21 lipca 2020, 0:55

Radzę pojechać jednak do dobrego weterynarza i zobaczyć, czy przyczyną pogorszenia stanu zdrowia świnki nie są np. przerośnięte zęby albo jakaś infekcja którą bez problemu da się wyleczyć. Nie można samemu sobie stawiać diagnozy, może świnka ma szansę jeszcze troszkę pożyć mimo swojego pięknego wieku. Jeżeli świnka nie je należy ją dokarmiać karmą ratunkową ze strzykawki kilka razy dziennie bo dostanie śmiertelnego w skutkach wzdęcia.


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: śmierć ze starości?

Postautor: wikktta » 23 lipca 2020, 20:41

zgadzam się z osobą wyżej, zabierz świniaka do weterynarza. możliwe że faktycznie odchodzi ze starości, ale lepiej to sprawdzić.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości

  • Dołącz do nas