Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zapalenie spojówek?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
rudzia8
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lipca 2020, 20:11
Kontaktowanie:

Zapalenie spojówek?

Postautor: rudzia8 » 21 lipca 2020, 20:21

Witam, mam pytanie. Dziś rano zauważyłam że z lewym okiem mojej świnki jest coś nie tak. Ma je cały czas delikatnie przymrużone, dodatkowo na oku widać jakby delikatny nalot z grudką (ropa?) na środku. Przemywam jej to oczko solą fizjologiczną, natomiast nie jestem pewna czy to coś poważnego i udać się z tym do weterynarza, czy przemywać i samo przejdzie? Nie mam pewności czy to zapalenie spojówek, nigdy wcześniej nie miała z tym problemu.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pomoc :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 536
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Zapalenie spojówek?

Postautor: MajaiRosie » 21 lipca 2020, 21:17

Jak tylko coś cię niepokoi, to idź do specjalisty od zwierząt egzotycznych. To może być równie dobrze uszkodzenie mechaniczne, jak i zapalenie płuc.


Helena
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lipca 2020, 0:51
Kontaktowanie:

Re: Zapalenie spojówek?

Postautor: Helena » 23 lipca 2020, 22:58

U mojej świnki zaobserwowałam dokładnie to samo i też przemywałam jej oczko solą fizjologiczną i była poprawa. Mimo to poszłam z nią do lekarza ponieważ takie zalzawione oczko może być spowodowane urazem mechanicznym ale również początkiem np przeziębienia lub zapalenia płuc. Prosiak okazało się że ma zapalenie spojówki poza tym jest zdrowa a ja spokojna. Krople z antybiotykiem przez 10 dni a ja już po 2 dniach zaobserwowałam poprawę ale kurujemy się do końca. Także lepiej idź, zbadaj prosiaczka będziesz spokojniejsza.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas