Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka kiedy się załatwia bardzo przy tym piszczy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
miaow200
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2018, 9:55
Kontaktowanie:

Świnka kiedy się załatwia bardzo przy tym piszczy

Postautor: miaow200 » 17 sierpnia 2020, 17:45

Świnka od jakiegoś czasu ma problemy kałem. Czasem kiedy się załatwia bardzo przy tym piszczy i tak jakby podrzuca głową. Wcześniej kupa miała zmieniony kształt i kolor, więc wybrałam się do weterynarza. Świnek dostał jakiś zastrzyk do tego leki. Przez kilka dni było dobrze, a później wszystko wróciło ( tym razem kupa wygląda normalnie). Byłam już u kilku weterynarzy, każdy mówi co innego a prawda jest taka, że żaden nie zna się na świnkach i nie wie co mu jest.

Dodam jeszcze, że kiedyś ( około rok temu) potrafił wypić prawie całe poidełko 250 ml teraz wypija 50 - 100 ml. Zjada przy tym mniej siana. Oprócz tego dostaje jeszcze karmę Brit Animals, ogórki, marchewki, mlecz, koniczynę, natkę pietruszki, czasem sałatę i cukinię. Od około miesiąca zabieram go też na podwórko żeby mógł pojeść świeżej trawy.

Jeśli ktoś wie co mu jest to proszę o pomoc. Nie wiem czy ma to w tym przypadku znaczenie, ale świnek ma 3 lata. Zastanawiam się nad kolejną wizytą u weterynarza ale boję się, że znowu będzie to samo.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: problemy ze zdrowiem

Postautor: Renika » 17 sierpnia 2020, 21:07

Jeżeli jest to problem z kupkami to trzeba pobrać próbkę z 3 dni do badania na obeconść pasożytów. Wydaje mi się jednak że to mogą być też inne dolegliwości. Czy świnka piszczy przy kupce czy przy siusianiu? To bardzo ważne, bo można wtedy podejrzewać piasek lub kamienie w układzie moczowym. Na kolejnej wizycie zrób badanie moczu, badanie USG pęcherza, przy okazji niech lekarz zobaczy czy nie ma cyst jajnikowych (jeżeli to samiczka). Dokładnym badaniem jest też RTG brzuszka, tu wyjdą ewentualne wzdęcia lub kamienie w układzie moczowym.


miaow200
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 sierpnia 2018, 9:55
Kontaktowanie:

Re: problemy ze zdrowiem

Postautor: miaow200 » 18 sierpnia 2020, 10:34

Przy siusianiu nie piszczy tylko czasem przy kupce, ale badanie zrobię, dziękuję.


Fandia
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2020, 12:20
Kontaktowanie:

Re: Świnka kiedy się załatwia bardzo przy tym piszczy

Postautor: Fandia » 24 października 2020, 0:03

Wiadomo już co było twojej śwince? Bo mam podobny problem z moją


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Świnka kiedy się załatwia bardzo przy tym piszczy

Postautor: wikktta » 24 października 2020, 16:09

Fandia pisze:Wiadomo już co było twojej śwince? Bo mam podobny problem z moją


wybierz się do dobrego weterynarza od egzotyków. wiele chorób może mieć takie same objawy.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas