Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łysienie nad sutkami

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
TheNecronee
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2018, 10:47
Kontaktowanie:

Łysienie nad sutkami

Postautor: TheNecronee » 23 sierpnia 2020, 0:27

Witam,
Ostatnio zaobserwowałem u mojej świnki pewną dolegliwość. Chodzi o łysienie po bokach, nad sutkami. W zachowaniu świnki nie zmieniło się absolutnie nic. Co to może być? Wykonaliśmy już u weterynarza badanie i wykluczyliśmy grzybicę. Z góry dzięki za odpowiedzi.


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Łysienie nad sutkami

Postautor: Darom » 23 sierpnia 2020, 0:50

Może to oznaka tego, że świnka się starzeje. Z wiekiem jak każdy człowiek na starość łysieje.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Łysienie nad sutkami

Postautor: Renika » 23 sierpnia 2020, 13:12

A czy twoja świnka to samiczka? Jeżeli tak to zbadaj czy nie robią się jej cysty na jajnikach (USG), łysienie na boczkach jest jednym z objawów.


TheNecronee
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 14 lipca 2018, 10:47
Kontaktowanie:

Re: Łysienie nad sutkami

Postautor: TheNecronee » 23 sierpnia 2020, 17:59

Renika pisze:A czy twoja świnka to samiczka? Jeżeli tak to zbadaj czy nie robią się jej cysty na jajnikach (USG), łysienie na boczkach jest jednym z objawów.

Tak, jest. Poczytałem trochę i może być być to po prostu niedobór witaminy C. Zmienimy trochę dietę i jeżeli nie pomoże to zrobimy badanie. Wielkie dzięki za podpowiedź.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas