Strona 1 z 1

Świerzb? Intensywne drapie i "łupież"

: 14 października 2020, 0:46
autor: Kosmitka:3
Hej! Mam pewne pytanie dotyczące mojej świnki morskiej... Jest to samiec świnki gładkowłosej. Czarnusia (bo tak się nazywa) wzięlismy ze sklepu zoologicznego ponad 2 lata temu. Po kupnie okazało się, że prosiak ma świerzba. Czarnuś dostał zastrzyk i maść na rany. Wszystko się zagoiło.
W takim razie jaki jest problem?
Chodzi o to że Czarnuś często intensywnie się drapie. Na futerku widzę czasem ,,łupież" , a kilka razy po kontakcie ze świnką miałam na skórze swedzące zaczerwienienia, które po chwili znikały.
Świnka nie ma ran. Gdy wspomniałam o tym u weta, Czarnuś dostał kolejny zastrzyk.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić... Dzisiaj Czarnuś drapał się tak intensywnie, że zaczął kwiczeć. Czasem gdy dotykam go po bokach (nie lubi tego) Czarnuś kwiknie i podskoczy. Znalazłam obok klatki kilka włosów Czarnusia wchodzących z takiego ,,paprocha".
Proszę o pomoc! Świnka nie ma ran, ale się drapie...

Re: Świerzb? Pomocy!

: 14 października 2020, 14:23
autor: MajaiRosie
Zmienić weterynarza! Zastrzyk na łupież?! To chyba jakiś żart...

Re: Świerzb? Intensywne drapie i "łupież"

: 30 października 2020, 23:15
autor: Kosmitka:3
Szczerze nie pamietam nawet na co dokładnie byl ten zastrzyk. Czarnuś dostał go w kark. Może na odrobaczenie albo znieczulenie żeby się nie drapał... wątpię że problem tkwi w weterynarzu. To jedna z najlepszych przychodni dla małych zwierząt w okolicy, uratowali nie jednego zwierzaka. Jakis czas temu Czarnuś mial tam USG i dostał tez taki specjalny płyn zeby go umyć bo miał za suchą skórę. Śwince nie dolega nic poważnego, tylko czasem intensywnie się drapie... No a dzisiaj znalazłam kolejne kilka włosów wychodzących z takiego paprocha. Świnka nie ma ran ani łysych miejsc. Czy może wypadanie po killa włosów jest normalne...? :O :(

Re: Świerzb? Intensywne drapie i "łupież"

: 31 października 2020, 11:18
autor: MajaiRosie
Normalnym na pewno nie jest, ale zamiast świerzbu może ma wszoły? Często się objawiają własnie poprzez wypadanie kępek sierści