Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zęby rosną w żuchwę

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
rk4diusz
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2020, 17:34
Kontaktowanie:

Zęby rosną w żuchwę

Postautor: rk4diusz » 27 października 2020, 17:42

Byłem u weterynarza i dostałem diagnozę po zobaczeniu RTG - eutanazja.

3 letnia świnka morska przestała jeść, byłem z nią na przycięcie zębów trzonowych. Po półtora tygodnia zrobiłem RTG i wróciłem do tej kliniki. Kawia nadal nie chce jeść, siedzi ciągle w kącie i rusza szczęką.

Weterynarz powiedziała, że zęby rosną w drugą stronę, dodatkowo wypada ciągle mu szczęka. Jak mogę mu pomóc i czy to możliwe? Zobaczcie na RTG swoim okiem.

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Zęby rosną w żuchwę

Postautor: Renika » 28 października 2020, 1:39

Koniecznie idź na konsultację do innego weterynarza - specjalisty. Najlepszym weterynarzem od świnkowych ząbków jest dr Jakub Kliszcz, potrafi wyprowadzić świnkę z ciężkiego stanu. http://jakubkliszcz.com/kontakt/ https://animal.med.pl/#gabinet


rk4diusz
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 października 2020, 17:34
Kontaktowanie:

Re: Zęby rosną w żuchwę

Postautor: rk4diusz » 28 października 2020, 8:03

Niestety ale mieszkam na drugim końcu Polski, dolnośląskie


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Zęby rosną w żuchwę

Postautor: Renika » 28 października 2020, 11:30

Zawsze można się umówić na konsultację telefoniczną, przesłać zdjęcia i zobaczyć jakie sa opcje leczenia. Doktor przyjmował również w Warszawie w Pulsvecie więc może tam udałoby się przyjechać na ewentualny zabieg? Zadzwoń do lecznicy, umów się na konsultację i prześlij zdjęcia.
Oprócz tego koniecznie dokarmiaj świnkę karmami ratunkowymi (Dr Ziętek, Herbi care plus, Marumoto itp. - można kupić w sklepach Hipcio, super świstak lub Ogonek) co 2-3 godziny. Czy oprócz tego że świnka nie je są jakieś inne objawy, np. ropiejące oczka lub zęby, katar, problemy z oddychaniem? Można podawać również lek przeciwbólowy, np. meloxidyl oraz prebiotyki, np. bio lapis.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości

  • Dołącz do nas