Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dławienie?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
KaneX_
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 listopada 2020, 8:00
Kontaktowanie:

Dławienie?

Postautor: KaneX_ » 17 listopada 2020, 8:38

Cześć.

Od wczoraj mam problem z moją świnką. Czytałam już pozostałe posty na forum związane z tym tematem, jednak chciałabym się upewnić.

Moja świnka ma około 3,5 roku. Wczoraj zdarzyło jej się pierwszy raz zadławić(?). Zaczęła się wzdrygać, jakby chciała zwymiotować, ale po kilkunastu sekundach przestała. To było w trakcie jedzenia siana lub suchej karmy. Dzisiaj zdarzyło się to ponownie. Czy powinnam zacząć się martwić, czy po prostu mogło jej się to zdarzyć mimo tego, że wcześniej tak nie miała? Wystraszyłam się, bo jednak jest już ze mną dłuższy czas i nie zaobserwowałam tego wcześniej, tym bardziej nie dwa dni pod rząd. Będę ją dalej obserwować, jeśli coś zauważę dopiszę, ale oprócz tego na ten moment nie dzieje się z nią nic niepokojącego.

Pozdrawiam i z góry dziękuję. Proszę o rady i informacje.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dławienie?

Postautor: Renika » 17 listopada 2020, 20:19

Moja świnka też czasami się krztusi ale trwa to tylko chwilkę i potem normalnie je. Może jest to spowodowane tym, że karma lub sianko gdzieś utknęło i w ten sposób świnka je usuwa. Gorzej, jeżeli zakrztusi się wodą z poidełka. Jak się dostanie do oskrzeli to świnka może przez pewien czas kaszleć i wydawać charczące dźwięki.


KaneX_
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 listopada 2020, 8:00
Kontaktowanie:

Re: Dławienie?

Postautor: KaneX_ » 17 listopada 2020, 20:38

Dziękuję za odpowiedź. :)
Tak, u mnie też trwało to tylko chwilkę. Ale zdziwiłam się, bo nigdy wcześniej tak nie było. A tu dwa razy nagle. Później też zaczęła normalnie jeść i zachowywała się normalnie. Będę ją obserwować czy to znowu będzie się powtarzać.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

  • Dołącz do nas