Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: Renika » 27 grudnia 2020, 1:04

Dobrze, to czekam na informacje po wizycie :)


Awatar użytkownika

bibunka77
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 26 grudnia 2020, 22:01
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: bibunka77 » 27 grudnia 2020, 13:35

Wróciłyśmy właśnie od weta - jutro czeka nas usg jamy brzusznej. Pani weterynarz podała antybiotyk, witaminki i lek przeciwbólowy. Podejrzewamy zapalenie pęcherza, co do brzuszka jutro sie dowiemy. W przypadku cyst jajnikowych trzeba bedzie jak najszybciej je usunąć - zna ktoś jakąś dobrą klinikę dla gryzoni w Warszawie? Ogromnie zależy mi na komforcie i zdrowiu świneczki, dzisiaj była bardzo dzielna jednak reagowała intensywnie na dotyk w obrębie brzuszka.


bibunka77
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 26 grudnia 2020, 22:01
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: bibunka77 » 27 grudnia 2020, 13:38

W łapce czucie ma, weterynarz zauważyła spory obrzęk - prawdopodobnie dlatego świnka tak ją układa. Mam nadzieję, że uda sie przywrócić ją do zdrowia. Apetyt ma, wyciaga pysia po wode i sianko. Dziękuje jeszcze raz za odpowiedzi!! :)


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: Renika » 28 grudnia 2020, 1:09

Po antybiotyku trzeba koniecznie podać probiotyk aby nie wyjałowić jelit. Polecam flora defense (można podawać zaraz po antybiotyku) oraz bio lapis i flora balance (2-3 godz. po antybiotyku). Mam nadzieję że to nie cysty bo w tym wieku świnki zabieg jest ryzykowny. Tu są polecane kliniki i weterynarze z Warszawy: http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... bf61133b88
Cieszę się, że świnka ma apetyt ale przygotuj na zapas jakieś karmy ratunkowe w razie konieczności zabiegu. Trzymam kciuki za świneczkę :)


bibunka77
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 26 grudnia 2020, 22:01
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: bibunka77 » 28 grudnia 2020, 15:09

Niestety okazało sie, że to cysty. Próbujemy sie dostać na niezwłoczną operację ale dzisiaj nie chcą nas przyjąć... Jestem załamana. Bibi na usg byla strasznie dzielna ale okazalo sie ze to bardzo pilne,bo płynu w cystach przybywa bardzo szybko. Wszedzie termin najszybszy na jutro, niektórzy mowią, że wytrzyma do jutra, niektórzy, że nie... Przeraza mnie to.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: MajaiRosie » 28 grudnia 2020, 16:42

Spokojnie, cysty to nie jest bardzo pilna sprawa, dotyka ok. 70% samic ;)


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: Renika » 28 grudnia 2020, 21:51

Trzymam kciuki, trzeba wytrzymać do jutra. Czy zabieg będzie robiony przez któregoś z polecanych weterynarzy? Jest to dość trudny zabieg, tzn. często się udaje ale po operacji trzeba bardzo dbać o świnkę bo jest obolała i nie chce jeść więc niezbędne jest dokarmianie. Mam nadzieję, że obejdzie się bez żadnych komplikacji, przygotuj karmy ratunkowe, strzykawki i probiotyki.


bibunka77
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 26 grudnia 2020, 22:01
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: bibunka77 » 29 grudnia 2020, 15:58

Balbinka siedzi od wczorajszego wieczora w klinice - dzisiaj czeka ją operacja. Pani weterynarz dawała nam pare opcji - leczenie lekami przeciwbólowymi dopóki świnka będzie dawała rade, eutanazje i operacje. Powiedziała, że z uwagi na wiek jest ona dosyć ryzykowna. Jednak my chcemy dać naszej Kruszynce szanse i trzymamy kciuki - dostalam telefon od kliniki, że świnka ma apetyt i jest spokojna, ładnie sie zaklimatyzowała. Miała kolejne, dokładniejsze USG i badania krwi - cysty są bardzo duże, jednak świnczka kwalifikuje sie do zabiegu. Jestem dobrej myśli, a Was proszę o trzymanie kciuków za Balbinke. Jestem naprawdę bardzo wdzięczna za wsparcie i rady <3


bibunka77
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 26 grudnia 2020, 22:01
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: bibunka77 » 29 grudnia 2020, 23:53

Jesteśmy już po! Bibi dobrze przeszla zabieg, wcina już sianko i pije. Co prawda widać po niej oszołomienie, jednak jestem naprawdę dobrej myśli i cieszy mnie to, że mogła wrócić do domku i potrafi sama sie napić, skubnąć sianka. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi, ja i Bibunia jesteśmy bardzo wdzięczne i przesyłamy dużo miłości i zdrowia dla Waszych świnek. Oby były zdrowe a Bibi dochodzila ładnie do siebie. Mam jeszcze jedno pytanie, rozmawialam na ten temat oczywiście z weterynarzem jednak chciałbym poznać Wasze doświadczenia - jakie zachowania po narkozie dają złe znaki?


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Pododermatitis, problemy z poruszaniem i torbiel?

Postautor: Renika » 30 grudnia 2020, 1:17

Balibinka - tak nazywała się też moja świnka :). Teraz jest bardzo ważny czas aby obserwować świnkę po operacji, często po 2-3 dniach świnki zaczynają mniej jeść z powodu np. bólu lub komplikacji po zabiegu - mam nadzieję że Balbinka da radę i wszystko będzie się ładnie goiło. Trzymam mocno kciuki!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas