Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka leży na boku ale próbuje się ruszać

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
andrzej197111
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 4 stycznia 2021, 16:54
Kontaktowanie:

Świnka leży na boku ale próbuje się ruszać

Postautor: andrzej197111 » 4 stycznia 2021, 16:59

Witam
moja dziewczyna ma około 7 lat od rana leży na boku. Próbuje się ruszać, reaguje na głaskanie i grucha w charakterystyczny dla siebie sposób przy tym , je i dostaje wodę, łapki ma sztywne
Robi też rozwodnioną kupę
Niestety do weterynarza od świnek jestem umówiony dopiero na jutro (nie dało się wcześniej)

Bardzo proszę o radę co robić. Chcę ją za wszelką cenę ratować. Pytanie tylko czy nie będzie to przedłużanie jej cierpienia


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: leży na boku

Postautor: Renika » 4 stycznia 2021, 21:44

Czy świnka piszczy lub daje jakieś oznaki bólu, np. trzęsie się? Jeżeli nie, to można spróbować rozmasować łapki - może to jakiś paraliż? Świnka ma już swoje lata więc wszystko jest możliwe...Należy podać wit.C (najlepiej w naturalnej formie, np. zmieloną dziką różę zalać ciepłą wodą i podać troszkę strzykawką do pyszczka). Na biegunkę dobry jest węgiel leczniczy (1/4 tabletki rozgnieść, rozpuścić w wodzie i podać strzykawką lub jeżeli świnka je to podać jej tą ćwiartkę bezpośrednio do pyszczka. Jak nie będzie chciała to np. rozkruszoną na plasterku ogórka). Jeżeli brzuszek jest wzdęty to można podać espumisan lub herbatkę z koperku/koperek oraz probiotyki (np. bio lapis, flora balance).


sonreida
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 12 września 2020, 10:08
Kontaktowanie:

Re: Świnka leży na boku ale próbuje się ruszać

Postautor: sonreida » 13 lutego 2021, 20:04

Na wzdęty brzuszek lepszy dla świnek jest Esputikon. Świnka przeżyła?



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas