Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nadmierne drapanie i wypadanie sierści

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
buniaipeppa
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 września 2020, 16:01
Kontaktowanie:

Nadmierne drapanie i wypadanie sierści

Postautor: buniaipeppa » 11 stycznia 2021, 18:05

Witam. Mam 2 świnki morskie Bunię i Peppę.Bunia od jakiś 3 miesięcy bardzo się drapie wypada jej sierść głównie na zadku. Peppa od tamtego tygodnia również zaczeła się drapać i wypada jej siersc, a byla ona z juz Bunią jakies 2 miesiące.Kilka dni przed wigiliją zobaczyłam u Buni łyse miejsce. Na drugi dzień zabrałam obydwie świnki do weta. Pani weterynarz wyszło ze nie ma zadnej grzybicy ani pasożytów. Powiedziała ze to raczej nie dobór witamin. Dała mi witaminę c zebym ją dodawała do wody i kazała za 2 tyg. przyjsc na wizytę zeby zobaczyc czy sie polepszylo. Własnie dzisiaj byłam u weta z tą wizytą. Bunia nie ma juz łysego miejsca ale nadal sie drapie i wypada jej siersc jak i rowniez Peppie. Pania podała mi lek vetoskim aby zmniejszyc wypadanie włosów. Czy wie ktos co moze byc swinkom? Bo pani weterynarz tez tak naprawdę do konca nie wie.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 536
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Nadmierne drapanie i wypadanie sierści

Postautor: MajaiRosie » 12 stycznia 2021, 9:30

Co to za weterynarz? Jesli nie specjalista od zw. egzotycznych, to pieniadze wyrzucone w błoto. Jeśli mają łyse placki, a jej "nie wyszła" grzybica, to jest raczej niekompetentna. Jeszcze ta Wit. C do wody.. :D Witamina C to amina, utlenia się w wodzie. Oznacza to, że po dolaniu do wody traci wszystkie swoje właściwości. Świetny wet :D



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

  • Dołącz do nas