Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czerwona plama na skórze świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
sonreida
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 12 września 2020, 10:08
Kontaktowanie:

Czerwona plama na skórze świnki

Postautor: sonreida » 16 stycznia 2021, 15:31

Hej, czy ktoś wie co to jest? Świnka ma 8 miesięcy jest bardzo ruchliwa, nie udało mi się zrobić wyraźniejszego zdjęcia. Świnka zachowuje się normalnie, ma apetyt, bawi się. Plama pojawiła się tylko w jednym miejscu i ma ok. 0,5 cm średnicy. Druga świnka nie ma żadnych problemów skórnych. Pod tą plamą widoczną na zdjęciu jest też mały strupek. Znajduje się on między sierścią, nie to placek tak jak ta rana na zdjęciu. Plama znajduje się za uchem, w odległości od ucha ok. 1-1,5 cm.
Czy świnka mogła się sama tak podrapać? Dodam, że ma bardzo ostre pazurki, jeszcze nie miała obcinanych i nadal są krótkie. Jednak mi się wydaje, że to za duża powierzchnia rany, żeby sama się tak podrapała. A może przy zabawie druga świnka wyrwała jej sierść?

Proszę o pomoc, ktoś miał takie doświadczenia?

Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20210116_145037792~2.jpg


Awatar użytkownika

Natkaipietruszka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 26 listopada 2020, 11:43
Kontaktowanie:

Re: Czerwona plama na skórze świnki

Postautor: Natkaipietruszka » 2 lutego 2021, 10:06

Moja świnka miała taki sam problem po ugryzieniu 2 świnki. Jednak może to być świerzb. Udaj się do specjalisty.

GDY MYŚLISZ ŻE MASZ DEPRESJE PRZYTUL ŚWINKĘ ONA ZAWSZE CIE WYSŁUCHA :blush:

sonreida
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 12 września 2020, 10:08
Kontaktowanie:

Re: Czerwona plama na skórze świnki

Postautor: sonreida » 5 lutego 2021, 16:57

Dzięki za odpowiedź. Nie zauważyłam innych ran, dlatego myślę, że druga świnka jej wyrwała włoski. Dawałam zwiększona dawkę wit. C oraz dezynfekowałam octeniseptem, zrobił się strup i na razie jest okej.
Obserwuję czy nie będzie tego więcej. Miałam kiedyś chomika, który miał świerzba i tak się drapał, że całe ciałko miał w strupkach.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

  • Dołącz do nas