Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wszoły

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Wszoły

Postautor: cavcavn » 28 stycznia 2021, 14:02

Witam

Mam pewien problem z moją świnką morską. Na wstępie dodam, że posiadam trzy prosiaczki. Ostatnio byłam z nimi u weterynarza bo zauważyłam intensywne drapanie się świnek. Okazało się, że mają wszoły. Jedna z nich dostała jakiś płyn na skórę (została czymś spsikana) po paru dniach miało jej przejść. Nie widzę nic już w sierści i prosiaczek nie drapie się już aż tak. Do następnych dwóch świnek lekarz dał mi szampon lecznicy (powiedział, że nic nie widzi na sierści ani na skórze, ale jak tamta ma wszoły, to te pewnie też). Chodzi o to, że ten jeden prosiaczek nie ma żadnych ran, nie drapie się, ale za to ten drugi wręcz przeciwnie. Ciągle się potrząsa i drapie (zazwyczaj gryzie się strasznie w okolicach tyłka i ma tam rany). Myłam go w tym szamponie i nie widzę nic w sierści świnki poza ranami w okolicach tyłka (nie są jakieś duże, są dość małe), sierść też jej nie wypada. Do tego pachnie strasznie dziwnie (nie jest to zapach świnki morskiej). Czy to może od tego szamponu? Kupiłam im witaminę C żeby może lepiej się poczuły. Nie wiem jak pomóc mojemu prosiaczkowi, z tamtymi wszystko jest w porządku, a z tym nie wiem co się dzieje, a weterynarz powiedział, że nic niepokojącego nie zaobserwował.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Wszoły

Postautor: MajaiRosie » 28 stycznia 2021, 17:05

Czy wet to specjalista od egzotyków? Bez pobrania próbki włosia i zrobienia wymazu tutaj nie da się nic stwierdzić :/


cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Wszoły

Postautor: cavcavn » 29 stycznia 2021, 13:20

Jest to najlepszy weterynarz w naszej okolicy. Zawsze jak moim świnkom coś było to dawał mi odpowiednie lekarstwa i wskazówki i świniaczki zdrowiały. Byłam wcześniej u dwóch innych i osobiście uważam, że ten jest najlepszy :/



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas