Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świerzb u kawii - jakie leczenie?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Pusiek i Tusiek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 marca 2021, 13:39
Świnki morskie: Pusiek i Tusiek
Kontaktowanie:

Świerzb u kawii - jakie leczenie?

Postautor: Pusiek i Tusiek » 8 marca 2021, 15:42

Cześć,
Chciałabym podzielić się z Wami informacjami o leczeniu moich kawii ze świerzbu z pytaniem: czy mieliście podobnie? chcę po prostu z Wami sprawdzić, czy mój vet daje radę :) I, jeśli mieliście podobny przypadek choroby, czy ta sierść za uszami odrośnie?

Świnki mają świerzb. Objawy - suchy biały nalot na uszach, utrata sierści na uszach i za uszami, częste drapanie. W niektórych miejscach na ciele utrata sierści (niewielkie łyse placki). Leczenie: 1 x dziennie nacierać uszy wacikiem ze środkiem Novoscabin - przez 3 dni. Po trzech dniach wykąpać i po kąpaniu popsikać Fungidermem. Kurację powtarzać. W międzyczasie seria 3 zastrzyków co 10 dni. Klatkę często sprzątać, sprzęty wyparzać, wywalić wszystkie drewniane elementy.

Robię tak od początku lutego.

Efekty: biały nalot z uszu zniknął, sierść na ciele odrosła po 2 tygodniach, sierść na uszkach powolutku odrasta, sierść za uszami niestety nie odrasta w ogóle, widać gołą skórę (martwi mnie to). Świnki w dalszym ciągu się drapią (to też mnie martwi).

Będę wdzięczna za Wasze opinie i wskazówki, jeśli przechodziliście świerzb ze swoimi prosiaczkami. Wiem że to się leczy długo, chcę się upewnić że to dobry kierunek bo zależy mi na zdrowiu Tuśka i Puśka.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świerzb u kawii - jakie leczenie?

Postautor: MajaiRosie » 8 marca 2021, 18:00

Świnki naturalnie mają łyse miejsce za uszami.


Pusiek i Tusiek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 marca 2021, 13:39
Świnki morskie: Pusiek i Tusiek
Kontaktowanie:

Re: Świerzb u kawii - jakie leczenie?

Postautor: Pusiek i Tusiek » 8 marca 2021, 21:10

Ok, dziękuję, uspokaja mnie wyjaśnienie odnośnie tych łysych placków. Biorąc pod uwagę to ze reszta łysinek zniknęła mam nadzieję ze wygrałam walkę z tą zarazą!



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas