Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Usunięcie oka

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Sandrqqq
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 marca 2021, 23:39
Świnki morskie: Zosia
Fado
Kontaktowanie:

Usunięcie oka

Postautor: Sandrqqq » 10 marca 2021, 23:55

Cześć wszystkim!
Jestem opiekunem mojej małej przyjaciółki Zosi. Świnka ma 6,5 roku i niestety 28.02 uległa wypadkowi. Miała wykonaną repozycję gałki ocznej. Niestety pomimo antybiotyków oczko jest "stracone". Dziś bylam z Zosia u okulisty, który po badaniu potwierdził, że prosiak nie widzi na oczko, ma uszkodzoną rogówkę i tęczówkę. Do soboty kolejny antybiotyk i prawdopodobnie wyrok - usunięcie gałki ocznej :( bardzo się boję, ponieważ Zosia jest już świnkową seniorką. Szukam osób, które mają już za sobą podobną historię ze swoimi świnkami. Chciałabym wiedzieć jak to wygląda, jak rana się goi itd. Wiem, że to wszystko powie mi weterynarz i owszem powiedział, ale chciałabym zapoznać się z różnymi historiami różnych świnek;)
Serdecznie pozdrawiam!


Awatar użytkownika

Monnow
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 października 2019, 18:06
Kontaktowanie:

Re: Usunięcie oka

Postautor: Monnow » 11 marca 2021, 10:14

Cześć. Mój Alvinek w dniu wczorajszym miał usuwane oczko ale z powodu zęba trzonowego. Na całe szczęście zaszyli mu oczko (weterynarz mówił że czasami nie mogą tego zrobić). Wiadomo widok taki że aż serce boli bo świnka ma ogolona polowe pyszczka. Ale o dziwo dobrze sobie radzi. Jak tylko go przyniosłam do domu, ledwo jeszcze chodził bo narkoza jeszcze działała ale już szedł do miski bo było głowy. Dostaje leki przeciwbólowe ( tramal). Póki co jest trochę spokojniejszy ale nie aż tak jak to bywało jak mial problem z tym zębem i wtedy był osowiały, nie jadł i był po prostu smutnym zwierzakiem. Mimo wszystko ma w miarę dobry humor i co najważniejsze ma apetyt i je wszystko a o to bardzo się bałam.
Napewno będzie to dla ciebie ciężkie doświadczenie bo widząc zwierzaczka bez oczka aż przykro się robi ale już dzisiaj mogę ci powiedzieć że będzie dobrze a zwierzak sobie poradzi:)


Monnow
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 października 2019, 18:06
Kontaktowanie:

Re: Usunięcie oka

Postautor: Monnow » 26 marca 2021, 7:40

Niestety problem z oczkiem pojawił się bo zaczęło mu puchnąć. Okazało się że była tak wydzielina zapalna i świnka miała ściągnięty 1 szew i przez kilka dni musiałam zwierzakowi codziennie rano przez ten otwór dawać mu maść z antybiotykiem. Na całe szczęście poprawiło się i w tym tygodniu całkowicie zdjęto szwy. Póki co pod tym względem jest dobrze


Sandrqqq
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10 marca 2021, 23:39
Świnki morskie: Zosia
Fado
Kontaktowanie:

Re: Usunięcie oka

Postautor: Sandrqqq » 26 marca 2021, 9:09

U mojej Zosi póki co odbyło się bez usunięcia oka, ponieważ organizm sam je odrzucił. Świnka ma dziurkę, pozostałość po oczku. Na dzień dzisiejszy bez żadnych antybiotyków, tylko krople nawilżające. Widzę znaczą poprawę u Zosi, mam nadzieję że tak zostanie.
Alvinkowi życzymy dużo zdrowia a opiekunkowi wytrwałości! :)


Monnow
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 19 października 2019, 18:06
Kontaktowanie:

Re: Usunięcie oka

Postautor: Monnow » 28 marca 2021, 15:02

Dziękujemy:)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas