Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dermosterol na choroby skóry?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
amiwar
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 kwietnia 2021, 15:30
Kontaktowanie:

Dermosterol na choroby skóry?

Postautor: amiwar » 2 kwietnia 2021, 16:18

Witam serdecznie,
od niespełna 2 tygodni mam świnkę morską. Od samego początku świnka się dość mocno drapie (po bokach , na brzuchu, w okolicach tylnych łapek) . Byłam z nią u weterynarza. Mimo braku widocznych pasożytów zewnętrznych, po opisie objawów miała zakropiony kark, prawdopodobnie iwermektyną. Zakrapianie powtórzone będzie 3 razy. Po ostatnim zakrapianiu świnka drapała się nieco mniej, ale nadal sporo ... Na sierści świnki widoczny jest łupież. Dzisiaj kolejny raz była zakrapiana i weterynarz przepisał dodatkowo Dermosterol 0,5 ml strzykawką do buzi, co 3 dni . Czy ktoś z Was stosował ten środek i może podzielić się spostrzeżeniami? W składzie zawiera olej rybi, ostropest plamisty, biotynę, miedź, olej rzepakowy, cynk, lectynę, witaminę E . Dedykowany jest dla kotów i psów.
Pani Weterynarz wg mnie kompetentna, ale jako, że ja nie mam doświadczenia ze świnkami chciałam się poradzić i podpytać Was :)


Awatar użytkownika

amiwar
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 kwietnia 2021, 15:30
Kontaktowanie:

Re: Dermosterol na choroby skóry?

Postautor: amiwar » 7 kwietnia 2021, 15:47

Podajemy Dermosol. Dam znać, jak się sprawdza, bo brak odpowiedzi uznaje na brak szerszych doświadczeń z tym lub podobnymi preparatami. Nasza przychodnia specjalizuje się także w egzotykach, z tego, co wyczytałam, zatem zaufałam Im.

Dermosol podaje strzykawką do buzi. Jest to dość trudne, gdyż prosiaczek na sam zapach preparatu wycofuje się.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dermosterol na choroby skóry?

Postautor: Renika » 9 kwietnia 2021, 11:12

Jak jest jakiś trudny lek do podawania strzykawką to polecam przed podaniem umoczyć jego końcówke w ogórku lub jakimś przysmaku który świnka lubi.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas