Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka mróży oczy, "płacze" i kicha

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Aleks_i_Zea
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 7 kwietnia 2021, 14:25
Świnki morskie: Zea
Kontaktowanie:

Moja świnka mróży oczy, "płacze" i kicha

Postautor: Aleks_i_Zea » 7 kwietnia 2021, 14:50

Wczoraj moja świnka morska jeden raz ,,kichnęła". Był to taki dziwny dźwięk podobny do kichnięcia. Wczoraj ,,kichnęła"tylko jeden raz. Dzisiaj sytuacja powtórzyła się też jeden raz. Dzisiaj zaobserwowałem, że świnka przymyka oczy(poniżej zdjęcie). Właśnie teraz jak to piszę widzę jakby ,,płakała". Nie wiem co mam robić jest to moja pierwsza świnka morska więc proszę o pomoc, bo nie wiem czy to normalne i czy iść do weterynarza.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka mróży oczy ,,płacze" i ,,kicha"

Postautor: MajaiRosie » 7 kwietnia 2021, 15:32

Nie wstawiło się zdjęcie. Zabierz ją szybko do specjalisty od zwierząt egzotycznych, to może być zapalenie dróg oddechowych, nieleczone może być śmiertelne :/


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka mróży oczy ,,płacze" i ,,kicha"

Postautor: MixQQ » 7 kwietnia 2021, 17:19

Wstaw zdjęcie to lukniemy. Kichanie może powodować wiele rzeczy np nieodpylona ściółka, uczulenie na nią, drobinki w karmie czy sianie które łatwo dostają się do nosa, bądź też wykluwa się jakaś choroba.

Kupiłeś prosiaka w zoologicznym? Mój jak zaczął przymykać oko, to po jakimś czasie pojawiła się biała "wydzielina" pod nim i trzeba było to leczyć. Do veta na badanie kontrolne też można podjechać, osłucha go, zbada skórę/sierść i tak dalej.. trwa to jakieś parę minut a będziesz spokojniejszy


Shiane
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwietnia 2021, 14:47
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka mróży oczy, "płacze" i kicha

Postautor: Shiane » 8 kwietnia 2021, 15:02

Bardzo możliwe, że Twoja świneczka się leciutko zaziębiła. Na etapie kichania nie powodów do zmartwień. Powinieneś najlepiej zawinąć ją w kocyczek i przyłożyć termofor. Jeśli jest osłabiona to będzie miała obniżoną temperaturę, a ogrzanie jej pomoże. Gdybyś zaobserwował objawy takie jak katar na nosie (wygląda jakby się ubrudził, ale tak nie jest!!!), niechęć do jedzenia czy ogólne zmęczenie zwierzątka, to udaj się do lecznicy, w której przyjmują małe gryzonie. Jeśli chodzi o ten brak apetytu nie zwlekaj! Świnkę trzeba natychmiast umówić do specjalisty. Możliwe, że coś zjadła, a w dobie koronawirusa wszystkie środki są używane dwa razy mocniej. W przeciwnym razie bakterie w brzuchu prosiaka zaczną się namnażać, a sam żołądek powiększać. Może zacząć uciskać bardzo ważne narządy! W tej sytuacji nawet nie mówi sobie ,,Jutro zobaczę jak będzie”.
Mam nadzieję, że pomogłam.
Pozdrawiam!


prosiakoweprzygody
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 kwietnia 2021, 10:07
Świnki morskie: dusia,amcia
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka mróży oczy, "płacze" i kicha

Postautor: prosiakoweprzygody » 9 kwietnia 2021, 10:28

zdjęcie się nie wstawiło.. spróbuj jeszcze raz może się uda. Możliwe że prosiaczek jest troszkę przeziębiony jak napisała osoba powyżej- owiń w kocyk, najlepiej żebyś nie otwierał/otwierała okna przez czas leczenia. Z drugiej strony może to być również alergia-najczęściej na ściółkę jeżeli masz trociny to wymień na coś innego- na taki czas leczenia najlepsze są podkłady higieniczne. Jeżeli przymyka oczka i płacze to jest to znak że trzeba pojechać do weterynarza bo wiesz on to jednak najlepiej Ci doradzi. Mi się wydaje żę to jest przeziębienie dlatego otul prosiaczka w cieplutki kocyk.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas