Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ropa w oku i kichanie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Herbatka2021
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:47
Kontaktowanie:

Ropa w oku i kichanie

Postautor: Herbatka2021 » 27 kwietnia 2021, 12:26

Witam, ponad tydzien temu "zabrałam" świnkę z sklepu zoologicznego. jednak niedawno zauważyłam ropkę w jednym oku. Dzisiaj miała tak zaropiałe, że było całe zamknięte. drugie jest zdrowe. przemywałam wodą prawie codziennie, do tego kicha pare razy dziennie. Nie wiem czy to normalne. zastanawiam się nad pójściem do weterynarza. świnka jest młoda i mała, oprócz tego nie zauważyłam żadnych innych zachowań które wydawałyby mi sie dziwne. Prosze o pomoc.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Ropa w oku i kichanie

Postautor: MixQQ » 27 kwietnia 2021, 22:44

idź i nie czekaj :) mój miał to samo jak brałem z zoologicznego, dosyć powszechne objawy. A w badaniu wyszedł pasożyt, po kilku dniach uczulenie na ściółkę (częste kichanie i zawalony nos jak u człowieka) oraz jakieś krople do oczu bo miał białą ropę. No i nie zapomnij o witaminkach - szczególnie C, prosiak na pewno ma spory niedobór :/


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Ropa w oku i kichanie

Postautor: Renika » 28 kwietnia 2021, 20:23

Trzeba iść do weterynarza aby osłuchał świnkę i sprawdził czy oskrzela i płuca są czyste. Przeziębienie i inne stany zapalne mogą być dla świnek niebezpieczne więc trzeba szybko działać zanim się choroba rozwinie.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas