Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Źle gojąca się rana po kastracji

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
bachuxd
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 1 czerwca 2021, 21:11
Kontaktowanie:

Źle gojąca się rana po kastracji

Postautor: bachuxd » 1 czerwca 2021, 21:27

Operacja była w zeszły czwartek i dziś, lub wczoraj na rance pojawiła się krew. Do tego nad raną widać jakiś dziwny czerwono jasny rumień. Wcześniej go nie widziałem, bo nie przyglądałem się jakoś specjalnie, tylko spryskiwałem octaniseptem i dopiero dziś po tym jak zauważyłem krew, to przyjrzałem się dokładniej, także nie wiem kiedy się pojawił. Do weterynarza wybieram się jutro, ale przed tym chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś może ma podobne doświadczenia ze swoją świnką po kastracji? Myślę, że ta krew może być wynikiem tego, że świnka wygryza sobie szwy, które ją uwierają. Bardziej mnie martwi ten rumień, który w dodatku wydaję się być lekko opuchnięty.

Obrazek


Awatar użytkownika

Swinduraj
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 września 2021, 22:46
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Re: Źle gojąca się rana po kastracji

Postautor: Swinduraj » 7 września 2021, 23:06

Niestety żadna z moich świnek nie vyla kastrowanana, wiec nie mogę zbytnio pomoc ale rumień z reguły oznacza jakieś zakażenie, infekcje. Zwłaszcza ze trochę czasu minęło od zabiegu wiec na oewno nie będzie to rumień związany z podrażnieniem po operacji. Może to tez być jakiś uraz wewnętrzny? Wylew? Daj znać co powiedział wet



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas