Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zapalenie dróg moczowych i kamień w pęcherzu

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Jeniffer
Użytkownik
Kontaktowanie:

Zapalenie dróg moczowych i kamień w pęcherzu

Postautor: Jeniffer » 10 czerwca 2021, 13:07

cześć
mam pytanie odnośnie mojej świnki Matyldy, byłam dzisiaj u weta i stwierdził po badaniu zapalenie dróg moczowych i po badaniu RTG kamień w pęcherzu. Na tą chwilę zastosował antybiotyk oraz środki przeciw bólowe i :P środki na rozpuszczenie kamienia. W poniedziałek mamy kontrole i zobaczymy co dalej, świniak gorączki nie ma apetyt jej dopisuje. Wet wspomniał o operacji usunięcia kamieni jeżeli będzie nadal widoczny w pęcherzu i zastanawiam się jaki to będzie koszt. Czy kogoś z tu obecnych świnka miała kamyczki lub piasek które były chirurgicznie usuwane - jak wygląda rekonwalescencja oraz jaki mniej więcej jest koszt takiego zabiegu :)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Kontaktowanie:

Re: Zapalenie dróg moczowych i kamień w pęcherzu

Postautor: Renika » 15 czerwca 2021, 0:06

Nie wygląda to najlepiej, oby nie trzeba było przeprowadzać operacji bo jest ona dość inwazyjna i często źle się kończy dla świnki. Miałam świnkę u której stale tworzył się piasek w pęcherzu i podawałam jej ALLRODIN UTI oraz SHILINTONG PIAN FORTE, tabletki które zapobiegają tworzeniu się i rozpuszczają pojawiające się kamienie. Podawałam również suszoną żurawinę (czasami robiłam herbatki) oraz karmę Dr Ziętek nefroprotektyczną. Po operacji świnka może być apatyczna, może odczuwać ból pooperacyjny i wtedy nie za bardzo chce jeść więc trzeba ją dokarmiać karmami ratunkowymi przez strzykawkę oraz podawać leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Napisz co weterynarz powiedział po dzisiejszej wizycie, mam nadzieję że jest to specjlista od świnek morskich.