Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka dziwnie oddycha, czarna wydzielina z nosa

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
AmeNab81273
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 czerwca 2021, 2:05
Kontaktowanie:

Świnka dziwnie oddycha, czarna wydzielina z nosa

Postautor: AmeNab81273 » 27 czerwca 2021, 2:19

Dzień dobry piszę tutaj i mam nadzieję że ktoś to zobaczy. Nie wiem jak napisać własny post więc dopiszę się w odp. A więc tak moja swinka 25.06 z rana dziwnie oddychała w nosku mialą jakies czarne cusie (nie za dużo) i nwm jak określić ten dźwięk ale tak jakby miała problemy z oddychaniem plus lekkie sapanie . Trwało to jakaś godzinę i zniknęło na ponad dzień. Potem znowu wydaje z siebie te dźwięki i ma czarne cusie w nosie. Wie ktoś może co to może być ? Apetyt ma, oczka zdrowe biega u wszystko tak jak normalnie tylko to oddychanie. Nie mam jak chwilowo pojechać do weterynarza jestem przerażona i jie wiem co zrobić a nawet nie potrafię zdiagnozować co to może być i czy powinnam się bardzo martwić


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Świnka dziwnie oddycha, czarna wydzielina z nosa

Postautor: Renika » 28 czerwca 2021, 22:31

Ja bym się martwiła i pojechała do weterynarza (oczywiście specjalisty) aby zbadał to "coś" z noska i osłuchał świnkę, w razie potrzeby przeprowadził dalsze badania. Może to jest jakaś alergia, może zbyt drobne siano lub trociny dostały się do noska ale koniecznie trzeba wykluczyć przeziębienie lub inne, poważniejsze choroby układu oddechowego oraz zakażenia grzybiczne.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas