Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problemy z jedzeniem po usunięciu ropnia

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Gaba
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 3 lipca 2021, 11:54
Świnki morskie: Napoleon
Kontaktowanie:

Re: Problemy z jedzeniem po usunięciu ropnia

Postautor: Gaba » 17 lipca 2021, 16:23

Albo po prostu nie zaglądał długo na cavia, nie zauważył że piszemy, trochę wiary, mi to nie wyglądało na coś groźnego, niejedzenie u świnek po operacji to częsty problem


Awatar użytkownika

NaciaaaxDDPl
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 listopada 2013, 22:32
Świnki morskie: Tofik
[*] Kudłatek
[*] Ciapek
[*] Uszatek
[*] Pysiek
Kontaktowanie:

Re: Problemy z jedzeniem po usunięciu ropnia

Postautor: NaciaaaxDDPl » 27 lipca 2021, 5:57

Śmieszna historia!
Znaczy, mnie nie bawi ale jest napewno bardzo ironiczna i znowu sie martwie. Świnek przeżył! Sukces, karmienie przez całą dobe naprawde ratuje takim maluchom życie, albo zwyczajne szczęście. Prosiaczek zaczynał jeść, przybiera na wadze juz z minimalnym moim wkładem, ale niestety boje się że kolejna tragedia.
Ogólnie przez cały ten czas, świnka miała założony sączek, aby ropa wydostawała się na wierzch i jak najbardziej, było to skuteczne i nawet zrozumiałe, ale niestety mój kochany Lucek wyciągał go sobie srednio po 2/3 dniach od zalozenia, ale zazwyczaj zauwazalam to i zabieralam, albo jak nie zdazyl dorwac calosci wyciągałam go w całości samodzielnie (zazwyczaj na następny dzien byłam umówiona na wizyte). Dziś jednak. Poradził sobie zupełnie sam, mało tego, jedna z dwóch świnek zjadła ten bandaż. Licze że jednak, kawałek materiału nie będzie większym problemem dla przewodu pokarmowego. Mam wrażenie że nasz sukces ulegnie teraz w grózach, i bardzo sie obwiniam za to, że go nie dopilnowałam, czuje sie bardzo nie odpowiedzialnie z tego powodu i bardzo martwie, ale nie spodziewałam się że któryś z nich będzie chciał zjeść to paskudstwo. Dziś ide znowu na wizyte do weterynarza, aby założyć nowy, badź podjać się juz usunięcia torebki z ropniem! No i dowiedzirć się czy bandaż jest "podstawą żywieniową świnki morskiej"... Przepraszam, że nie udzielałam żadnych odpowiedzi, poświęciłam się w 100% na ratowanie szczurka, a praktycznie każdy czas wolny jaki miałam odsypiałam. Napiszę ponownie jak się dowiem co z tym bandażem...!
Dziekuje wszystkim za wsparcie!


NaciaaaxDDPl
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 listopada 2013, 22:32
Świnki morskie: Tofik
[*] Kudłatek
[*] Ciapek
[*] Uszatek
[*] Pysiek
Kontaktowanie:

Re: Problemy z jedzeniem po usunięciu ropnia

Postautor: NaciaaaxDDPl » 5 sierpnia 2021, 0:17

Z Luckiem wszystko dobrze:) Je już w pełni samodzielnie, wraca do poprzedniej wagi i rozrabia kiedy tylko sie da!


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problemy z jedzeniem po usunięciu ropnia

Postautor: Renika » 5 sierpnia 2021, 1:36

Super wiadomość! Bardzo się cieszę, niech wraca d zdrowia :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas