Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Infekcja górnych dróg oddechowych- pytanie o leczenie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Swinduraj
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 września 2021, 22:46
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Infekcja górnych dróg oddechowych- pytanie o leczenie

Postautor: Swinduraj » 7 września 2021, 23:38

Witam,
Mam problem z jedna z moich świnek mianowicie chodzi o 3 letniego samczyka Czarka. W niedziele zauważyłem ze przestał jeść tak wiec od razu zacząłem dokarmiać go papką zrobiona z karmy cavia complete zmieszana z woda. Dokarmiam świnkę co około 2-3 godziny po około 6ml. Przy okazji zauważyłem tez zaschnięta wydzielinę na nosku i ropke na oczkach. Cały dzień przeleżał pod kocykiem żeby się wygrzał. Wieczorkiem coś sam zaczął skubać ale na tyle mało ze postanowiłem go dalej karmić strzykawka. W poniedziałek byliśmy u weterynarza z listy polecanych przed SPŚM. Pan doktor zrobił na mnie miłe wrażenie ale coś jednak mi nie pasuje. Świnka dostała antybiotyk do podawania doustnie dk końca tygodnia, gdy zapytałem o jakiś probiotyk Pan doktor powiedział ze nie ma żadnych probiotyków które faktycznie są fajne dla świnek. Coś mi tu nie pasowało ale jednak doktor polecany wiec nie wiem :distrustful: mimo tego ze doktor nie zalecał po antybiotyku dałem tez śwince lakcid bo tak mi mówiła intuicja. Dziś świnka wyglada na troszkę żywsza tzn wciąż siedzi w kacie ale jego oczka są o wiele ładniejsze bardziej otwarte mniej zaropiale ale za to pojawiła się biegunka, nje jest to woda ale kupki są luźne. Podałem mu troszkę wegla aktywnego z woda przez strzykawkę. Do dziś prosiaka dokarmiam bo sam z siebie tylko troszeczkę skubie. Pytania czy powinienem ze świnka isx do innego weterynarza mimo ze ten jest na liście polecanych? Czy poczekać trochę dłużej na jakieś rezultaty antybiotyku i podawać węgiel aż biegunka ustąpi?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Infekcja górnych dróg oddechowych- pytanie o leczenie

Postautor: Renika » 8 września 2021, 2:56

Koniecznie kup probiotyki: flora defense, flra balance, bio lapis, bio protect i podawaj 2 godz. po przyjęciu antybiotyku. Miałam kiedyś swineczkę która ze względu na bardzo poważną i rozległą infekcję przyjmowała antybiotyki przez ok. 3 miesiące, dzięki takiej kombinacji probiotyków nie było problemów z brzuszkiem i biegunką. Oczywiście węgiel też jest wskazany ale probiotyki muszą być. Zawsze leczenie można skonsultować też z innym weterynarzem.


Swinduraj
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 7 września 2021, 22:46
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Re: Infekcja górnych dróg oddechowych- pytanie o leczenie

Postautor: Swinduraj » 8 września 2021, 10:32

Oki to będę dziś chodzić po wetach i pytać o ten probiotyk, dziękuje bardzo. Świniak wciąż nie chce jeść podstawowych rzeczy jak sianko ziółka, itd. Jedyne na co na ta chwile sie skusi to jakiś ogórek czy inne świeże jedzonko. Biegunka po probiotyku lakcid i węglu ustala, nie są to co prawda kupki perfekcyjne ale konstystencja przypominają te nornalne.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości

  • Dołącz do nas