Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podejrzenie cukrzycy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
hiratoshiwa
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2021, 16:29
Kontaktowanie:

Podejrzenie cukrzycy

Postautor: hiratoshiwa » 30 października 2021, 15:39

Dzień dobry, mój 3 letni samiec od około 2 tygodniu wydziela bardzo dużo moczu, do takiego stopnia, że ma podrażnienia skóry. Piję bardzo dużo wody i pomimo tego, że ma wysoki apetyt to schudł. Siedzi w skurczonej pozycji i wygląda jakby był spięty. Czasami troszkę się trzęsie ale po chwili to mija. Dużo śpi ale nie jest osowiały. Byłam z nim u weterynarza 2 dni temu, przedstawiłam wszystkie objawy i świnka została cały dzień na obserwacji. W między czasie miał robione badanie krwi i moczu. Glukoza lekko podwyższona a mocz w porządku - świnka bardzo zadbana. Takie słowa usłyszałam od lekarza, powiedział również, że ich sprzęt nie jest w stanie zrobić jeszcze dokładniejszego badania krwi więc przez tydzień jedyne co mogę zrobić to podawać mu dodatkową witaminę C i za tydzień przyjechać jeśli nie będzie poprawy. Narazie nic się nie zmieniło w czwartek pojadę z nim i poproszę o badanie krwi i dodatkowo kału, która zostanie wysłana do laboratorium. Może to pasożyty wewnętrzne? Czy ktoś miał podobny problem? Proszę o pomoc.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Podejrzenie cukrzycy

Postautor: Renika » 31 października 2021, 2:56

Ja zrobiłabym badanie USG aby sprawdzić czy nie ma piasku lub kamienia w układzie moczowym. Jeżeli świnka dużo je ale chudnie może to oznaczać problem (np.guzek) z tarczycą.


hiratoshiwa
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2021, 16:29
Kontaktowanie:

Re: Podejrzenie cukrzycy

Postautor: hiratoshiwa » 31 października 2021, 12:05

Dziękuję za odpowiedź, zapytam weterynarza o badanie USG.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas