Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka jak spożywa pokarm, słychać tak jakby zęby zgrzytały

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Sharpy
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 20:28
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Świnka jak spożywa pokarm, słychać tak jakby zęby zgrzytały

Postautor: Sharpy » 29 października 2021, 21:48

Witam,
Przepraszam, że tutaj pisze ale mam problem z utworzeniem nowego tematu ;/ generalnie mam problem ze swoim swinkiem od zeszłej soboty dość często kichal, siedział osowiały miał ropki w oczach. Od razu polecieliśmy do weta, stwierdził infekcje układu oddechowego. Dostał zastrzyk enroxil 5% dostawał go do dziś. Przez cały czas świnka była dokarmiana karma ratunkowa bo sama z siebie mało co jadła. Ogólnie jeżeli chodzi o infekcje to już jest praktycznie zdrowy nie ma kataru oczka ma normalne jest żywszy. Martwi mnie jednak to ze gdy spożywa pokarm, słychać tak jakby zęby mu zgrzytały? Taki stukot. Ale tylko się pojawia jak np obgryza coś jak już przeżuwa to ustaje. Czy po tych paru dniach jak jadł mniej jest szansa ze przerosły mu zęby? Jak szybko one rosną i czy jak jutro nie uda mi się wybrać do weterynarza to coś się stanie do wtorku bo w poniedziałek jest święto? Czy zęby mogą mu skaleczyć pyszczek?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Nie mam już siły - mąż kupił dwa tygodnie temu świnke w sklepie discus - okazuje się ze swinka ma albo grzybice albo

Postautor: Renika » 30 października 2021, 2:28

Zazwyczaj jak świnka ma przerośnięte zęby (trzonowce) to podczas jedzenia otwiera szeroko pyszczek i wykrzywia czasami główkę jak przeżuwa. Przy siekaczach można samemu sprawdzić czy nie przerastają i górne ząbki schodzą się równo (nie pod kątem) razem z dolnymi. Ale jakbym miała jakieś złe przeczucie to bym jednak poszła dla spokoju do weterynarza.


Sharpy
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 2 grudnia 2018, 20:28
Świnki morskie: Czarek i Alfik
Kontaktowanie:

Nie mam już siły - mąż kupił świnkę w sklepie discus - okazuje się ze świnka ma albo grzybice albo świerzb

Postautor: Sharpy » 30 października 2021, 14:20

Serdecznie dziękuje za rady. Popatrzyłem na siekacze i są ładne równe, świniakom kupiłem tez takie talarki twarde z różnych rodzajów ziół siana i suszonego buraka przez noc zjadł całego i to całe trzeszczenie jak jadł ustało. Sam tez właśnie wcina już sianko wiec mam nadzieje ze sam sobie te ząbki starł jak zaczął jeść i będzie już tylko dobrze :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas