Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czerwony i wykręcony palec

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Tosia_Zosiamegaświnki
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lutego 2022, 10:51
Świnki morskie: Zosia Tosia
Kontaktowanie:

Czerwony i wykręcony palec

Postautor: Tosia_Zosiamegaświnki » 4 lutego 2022, 11:05

Hejka, mam dwie świnki morskie (samice) dzisiaj zauważyłam że jedna ma z przodu czerowny wykręcony palec i nie wiem co to jest, a druga ma to samo. I jeszcze wczoraj jeszcze nie robiły kupy dopiero coś wieczorem zaczęło się pojawiać i dzisiaj jest już wsyztstko dobrze. Moje świnki nie mają dużej klatki bo mają 78 cm więc Mega mała jak na dwie świnki, zastanawiam się czy nie kupić modułowej 120 x 60 cm PLIS DORADZCIE CO MOGE ZROBIC Z TYMI PAZURKAMI I CZY MAM KUPOWAC NOWĄ KLATKE


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Czerwony i wykręcony palec

Postautor: Renika » 4 lutego 2022, 13:23

Czy to są małe świnki które masz od niedawna czy już są długo u ciebie? Co świnkom dajesz do jedzenia? Klatka jest zdecydowanie za mała, trzeba ją zmienić na większą. Co do pytania to nie wiem czy pazurek jest czerwony i wykręcony czy palec? Może udałoby się zrobić zdjęcie? Jeżeli to pazurek to trzeba kupić odpowiednie cążki w sklepie zoologicznym i ostrożnie przyciąć.


hiratoshiwa
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2021, 16:29
Kontaktowanie:

Re: Czerwony i wykręcony palec

Postautor: hiratoshiwa » 4 lutego 2022, 17:53

Rozmiar tej klatki na dwie świnki to naprawdę dużo za mało, jak najszybciej zakup większą klatke conajmniej 100 cm. Czy świnki są na trocinach lub pellecie? Jeśli tak to może być uczulenie lub zapalenie. Możesz przemywać ich łapki wacikiem nasączonym lekiem Rivanolum. Jednak lepiej udaj się do weterynarza od zwierząt egzotycznych. Jeśli będzie potrzeba zmienienia podłoża to polecam Ci Vetbedy/Drybedy najlepsze co można zaoferować świnkom, na różnych stronach możesz poczytać o ich działaniach. I jeszcze jedno czy obcinasz świnkom regularnie pazurki? Jeśli nie to mogły im przerosnąć i zaczęły się wykręcać.


Tosia_Zosiamegaświnki
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 4 lutego 2022, 10:51
Świnki morskie: Zosia Tosia
Kontaktowanie:

Re: Czerwony i wykręcony palec

Postautor: Tosia_Zosiamegaświnki » 4 lutego 2022, 22:28

Tak to są dwie samiczki ktte są u mnie ok 2 mes nie wiem ile dokładnie mjaa miesięcy. Jutro mam zamiar zamówić klatkę modułowa 120 x 60 cm i do tego jakieś akcesrosia. Moja siwnka jest na macie łazienkowej a pod tym pelet a w kwuecie ma pelet. Dzisiaj obcinałam pazurki i to jest chyba zabrudzenie czymś podejrzewam



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości

  • Dołącz do nas