Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czerwone kupy świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
LadyGodiva
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 czerwca 2021, 3:54
Kontaktowanie:

Czerwone kupy świnki

Postautor: LadyGodiva » 30 kwietnia 2022, 22:10

Hej! Chcę zaciągnąć opinii zanim udam się do weterynarza, bo zdarza się, że jestem przewrażliwiona. Otóż raz na jakiś czas w klatce moich świnek morskich pojawiają się ich czerwone kupy. Tak, czerwone. Mają normalny kształt, zero śluzu czy dziwnych zapachów, wszystko świetnie poza kolorem. Gdy widziałam to pierwszy raz dałam sobie parę dni przed wizytą u weta jeśli zauważyłabym inne objawy świadczące o problemie. Nie było innych, świnki dalej świetnie się mają. I nie wiem co o tym myśleć, ten kolor mnie niepokoi a jednocześnie poza kolorem nic innego nie jest niepokojące. Ważne: nie daję im buraka, więc to nie kolor od niego. Stąd moje pytanie: czy papryka koloruje kupy świnek tak samo jak burak? Czy może to jakiś problem, z którym powinnam udać się do weterynarza? Dodam, że świnki są aktywne, jedzą suche oraz mokre, piją wodę. Mocz w normie.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Czerwone kupy świnki

Postautor: Renika » 2 maja 2022, 13:33

Może w suchej karme jest suszony burak co barwi kupki na czerwono? Jeżeli jesteś pewna że to nie burak (papryka raczej nie barwi) to zbierz bobki zabarwione i zwykłe z 3dni i udaj się z nimi do weterynarza na badanie. Jeżeli wyjdzie obecność krwi to umów się ze świnkami na wizytę.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas