Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Rozwolnienie u świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Świneczki
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2022, 6:00
Świnki morskie: Pupusia
Kontaktowanie:

Rozwolnienie u świnki

Postautor: Świneczki » 7 maja 2022, 6:14

Witam . Dwa tygodnie temu odeszła pierwsza moja świnka na zapalenie jelit. Miała rozwolnienie,nie jadła i nie piła, myśleliśmy że spała w domku po sprzątaniu klatki jak to często bywało, lecz okazało się że gdy ja wyciągnęliśmy na smakołyki to ona tak jakby się ,, czołgała,, i nie chciała nic jeść. Odrazu wizyta u weterynarza,leki i karmiliśmy ja całą noc ,niestety zdechła w południe. Po dwóch tygodniach nasza druga świnka zachorowała. Czwartek normalnie jadła i karmę i smakołyki. Piątek ok 10 sprzątanie klatki . Po pracy około 16 zauważyłam,że nic nie zjadła od czasu sprzątania klatki. Odrazu weterynarz leki, probiotyk i pokarm do pyszczka. Sobota rano i nadal rozwolnienie. Weterynarz po 14:00 na kontrolę.. W porównaniu ze wcześniejszą świnka tą normalnie chodzi , ( nie czołga się) tylko że nie chce jeść tego co jej podaje. Proszę mi powiedzieć jakie są szanse że przeżyje i co mogłabym jeszcze zrobić aby jej pomóc. Chciałabym się przygotować na najgorsze . Oczywiście jestem pełna nadzieji że wyzdrowieje ale po wcześniejszym odejściu poprzedniej świnki bardzo mi ciężko. Proszę o radę.pozdrawiam


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Rozwolnienie u świnki

Postautor: Renika » 7 maja 2022, 15:04

A jaka była diagnoza u weterynarza? Jakie badania były wykonane? Czy były badane bobki pod kątem pasożytów, może to kokcydia lub jakieś zatrucie? Czy weterynarz jest specjalistą od zwierząt egzotycznych takich jak świnka morska? Należy nadal dokarmiać świnkę karmą ratunkową, warto kupić karmę Dr Ziętek Diaro Herb na biegunkę oraz węgiel aktywowany. Są szanse że świneczka przeżyje ale musi być postawiona prawidłowa diagnoza.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas