Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podłużne cienkie bobki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Suigintou
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2022, 9:53
Świnki morskie: Żelek i Drops
Kontaktowanie:

Podłużne cienkie bobki

Postautor: Suigintou » 23 maja 2022, 10:45

Hej!! Jestem nowym użytkownikiem , przeszukałam forum, ale nigdzie nie znalazłam satysfakcjonującej odpowiedzi. Jestem posiadaczką dwóch cudownych rozetkowych rocznych samczyków Żelka ( 1 rok i trzy miesiące) oraz Dropsa (1 rok) Świnki mają wszystko co najlepsze, suszone zioła, sianko węgrowskie lub inne możliwie jak najbardziej odpylone. Dostają świeże zioła, trochę warzyw , owoców najmniej, bo też za nimi nie przepadają. Nic w ich diecie nie zmieniałam i zawsze fikały aż miło. Świnki jako podkład mają dry bed a pod nim Pinio. Dry bed jest czyszczony codziennie, trzepany itp. Do soboty 21.05 było wszystko w porządku. W niedzielę moi kawalerowie jak zwykle obudzili mnie po świeżą natkę pietruszki i zawsze jak tylko otwieram klatkę pakują mi się we dwóch na ręce( dosłownie wskakują) albo podają przednie łapki i jedzą podawane przeze mnie zioła potem daję im do miseczki i zawsze grzecznie jedzą wspólnie z większej miski, każdy po innej stronie. Żelek wsuwa jak zawsze a Dropsik tylko popatrzył i poszedł do kąta. Z mojej ręki troszkę zjadł, ale nie z takim apetytem jak zawsze. I to już mnie bardzo zastanowiło i zaczęłam oglądać podłoże na którym znalazłam długie cienkie bobki jednak wilgotne taka miniatura normalnych... Świnki trochę gruchały jak zawsze więc postanowiłam wypuścić je z klatki. Na wybiegu było ok biegały. Po wsadzeniu do klatki Żelek wcina marchew a Dropsik nie chociaż to on zawsze rzuca się na nią jak velociraptor i podrzucając ją po drodze i gruchając ucieka od żelka, żeby mu nie zabrał. Mało pije, sianko trochę skubie ale słabo. Koperku trochę zjadł. Pszenicy zielonej też. Dzisiaj rano waliły już razem w kraty ale i tak jest nie swój. Zjadł trochę ogórka i odrobinkę natki. Kupki ciut ładniejsze, ale nie biega jak zawsze. Nie zniknęło wszystko co wczoraj dałam i praktycznie oba nie jedzą suchej karmy Versele Laga Complete. Zadzwoniłam do sąsiadki, która na moją prośbę w sobotę dała im marchewkę i pytam czy dala coś innego niż zaleciłam. Odpowiedziała, że tak trochę natki pietruszki ze swojej doniczki ale jej nie umyła... Ma kota i psa w domu. Wiem, że nie chciała źle ale boję się, że ta nieumyta natka mogła im zaszkodzić. Dzisiaj będę umawiała wizytę do weterynarza. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? W załączeniu zdjęcia bobków Dropsa z lewej i Żelka z prawej.
Załączniki
img_20220523044342_DSC_0026[1]_zmniejszamy_pl (1).jpg


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Podłużne cienkie bobki

Postautor: Renika » 25 maja 2022, 0:32

Wydaje mi się, że Dropsik z jakiegoś powodu (może to być choroba, wzdęcie lub inny problem który może ocenić weterynarz specjalista od takich zwierzątek) mniej je i dla tego robi mniejsze bobki. Sama zauważyłaś, że nie zachowuje się jak zwykle więc trzeba teraz obserwować czy świnka coś je i czy się wypróżnia. Dla pewności poszłabym do weterynarza aby obejrzał i zbadał świnkę. Można zrobić usg brzuszka oraz zaglądnąć do pyszczka czy z ząbkami wszystko ok.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas