Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

świnka ma katar i się trzęsie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
orion.coconut
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 2022, 20:51
Lokalizacja: hamburg
Świnki morskie: orion, coconut
Kontaktowanie:

świnka ma katar i się trzęsie

Postautor: orion.coconut » 28 lipca 2022, 14:51

moja świnka morska o imieniu coconut ma 4 tygodnie i dopiero co ją kupiłam, pierwszy raz mamy (ja i siostra) świnki morskie więc się na nich za bardzo nie znamy. Po dwóch dniach w naszym domu zaczeły śpiki lecieć z nosa świnki i się trzęsie ''niezwyczajnie". Ostatnio coconut zaczął także kichać i zaczełam się martwić. Jestem z hamburga i nie mam ze sobą polskich pieniędzy i jestem aktualnie z siostrą u babci i dziadka którzy nie chcą zapłacić za weterynarza bo 50zł za samą wizyte i uważają że to drogo (nie znam się na cenach).

Mógłby ktoś proszę pomóc?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: świnka ma katar i się trzęsie

Postautor: Renika » 28 lipca 2022, 17:07

Jeżeli świnka się trzęsie to jest już niedobrze więc jak najszybciej trzeba jechać do weterynarza który poda leki przeciwbólowe (trzęsienie się to objaw bólu) oraz antybiotyk, probiotyk wit C i leki wzmacniające dla maluszka bo ewidentnie widać że ma infekcję (oby nie zapalenie płuc bo będzie ciężko ją odratować). Jeżei to zapalenie oskrzeli to jest szansa że po podaniu leków się poprawi ale bez wizyty u lekarza (najlepiej specjalisty) się nie obejdzie. Twoja babcia i dziadek zachowują się okropnie, skoro jesteś pod i opieką to powinni udzielić pomocy twojemu zwierzaczkowi a nie skąpić pieniądze na weterynarza (nie jest to wcale duża kwota!). Powiedz im że oddasz pieniądze za wizytę, jeżeli maluszek nie przeżyją to niestety będzie to również ich wina.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas