Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

6-letni samczyk schudł i jest osowiały

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Olafasola1990
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 września 2022, 21:12
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

6-letni samczyk schudł i jest osowiały

Postautor: Olafasola1990 » 2 września 2022, 21:17

Cześć. Mam świnkę morska od 6 lat. Nie wiem, ile miała kiedy trafiła do mnie bo brałam ja z fundacji. Prędzej był aktywny, gdy szlam z jedzeniem to rzucał się na klatkę i gryzł pręty. Od kilku dni nie ma apetytu, robi mało kupy (ale ma brzuszek miękki), jest taki spokojny, za bardzo nie je sianka i siedzi pod swoim daszkiem. Schudł sporo. Co się mogło stać? Czy tak wyglada starość? Kiedy daje mu pietruszkę lub sałatę rzymska to je. Ma tez sucha karmę która lubi i je, ale to nie są ilości takie jak prędzej. Co się może dziać?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: 6-letni samczyk schudł i jest osowiały

Postautor: Renika » 3 września 2022, 1:51

Świnkę trzeba zawieźć do weterynarza (specjalisty od małych zwierząt) i sprawdzić czy nie jest chora bo 6-cio letnia świnka nie jest na tyle stara aby takie zachowanie było naturalne. Ja miałam 6,5 letnią świnkę która miała duży apetyt mimo choroby więc trzeba sprawdzić czy coś się nie dzieje, tym bardziej że świnka schudła. Niech weterynarz sprawdzi czy ząbki trzonowe nie przerastają, osłucha świnkę, wykona USG brzuszka aby wykluczyć nowotwór. Kup również karmę ratunkową i dokarmiaj świnkę przez strzykawkę kilka razy dziennie, może to pobudzi jej apetyt. Można podać też inne sianko (może to co ma jest zepsute lub stare), jakieś smakołyki (pestki dyni, kiełki słonecznika, arbuz, kolba ekologicznej kukurydzy, liście buraka, cykorię itp.), może zje taką piłkę z siana https://www.karusek.com.pl/produkty/tri ... gJ10fD_BwE - moje świnki ją uwielbiają.


Olafasola1990
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 września 2022, 21:12
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: 6-letni samczyk schudł i jest osowiały

Postautor: Olafasola1990 » 3 września 2022, 4:53

Dzięki za podpowiedz. Dodam, ze świnka wlasnie ma zrywy i je. Wydaje mi się tez, ze jest ślepy bo ma oczach ma bielmo… i prędzej widział jedzenie a teraz raczej je wyczuwa.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas