Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z trawieniem

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
hiratoshiwa
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2021, 16:29
Kontaktowanie:

Problem z trawieniem

Postautor: hiratoshiwa » 2 października 2022, 1:00

Dzień dobry, posiadam dosyć chorowitą świnkę, przez co ma bardzo kiepski żołądek i często dopadają go biegunki. Ma również problem z zębami i regularnie jeździmy przycinać je do weterynarza. Tym razem jednak musiał być karmiony karma ratunkową aż miesiąc ponieważ zęby poraniły mu poliki. Ten problem został zażegnany i już pojawił się kolejny. Świnka dwa dni po zabiegu zaczęła już praktycznie wszystko normalnie jeść. Jednak teraz (po około 2 tygodniach od zabiegu ) wróciłam do domu i zobaczyłam, że świnka rozciąga się i źle się czuje. Odrazu pojechaliśmy do weterynarza i Pani stwierdziła, że pokarm mógł się, źle sfermentować, ponieważ długo go nie jadł ( w ten dzień zjadł chyba jabłko ), i mogło dojść do kolki. Dostał leki przeciwbólowe i było okej, ale po kilku dniach świnka zaczęła trochę chudnąć ( z 880 g na 830 g ), ślinić się, mial na zmianę suche bobki jak i biegunke. Siedzi często z napuszonym futrem w zgarbionej pozycji ale większość czasu zachowuje się normalnie, biega, skacze, je, pije - jak gdyby nigdy nic. Miał przez jakiś czas tak jakby wzdęty brzuch dlatego podawałam mu Espumisan. W poniedziałek do weterynarza ale wolę się poradzić bo trochę się martwię. Mam nadzieję, że jest to czytelne ale sama się już gubię w tych chorobach, jak nie jedno to drugie i tak w kółko... :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problem z trawieniem

Postautor: Renika » 2 października 2022, 2:58

Jeżeli jest to rzeczywiście problem z trawieniem to regularnie podawałabym probiotyki (bio lapis, flora balance) oraz karmę przeciw biegunce dr Ziętek diaro herb. Można graniczyć troszkę podawanie świeżej zieleniny a zwiększyć ilość sianka, owsa i suchej karmy (dobrej jakości, bez barwników i konserwantów np. Natural vit Korona Natury.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

  • Dołącz do nas