Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problemy skórne

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Nelly 77867
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 października 2022, 0:11
Kontaktowanie:

Problemy skórne

Postautor: Nelly 77867 » 5 października 2022, 0:19

Witajcie. Jako ze ostatnio przygarnęłam nowa świnke - emerytkę z strasznych warunków. Zauważyłam u niej problemy skórne. Futerko przy tyłeczku jest żółte w niektirych miejscach brązowe od moczu, bardzo zlepione. Przy samym lekkim pocisgniecii lub rozczesywaniu kołtun wypada. Piszę do was ponieważ jest to bolesne dla mojej swinki, oraz nie chce jej wyrywać sierści juz od skóry. Dodatkowo ma struoki na poduszkach zrosnetez łapka. Weterynarz nic mi jie poradził a innego nie mam w pobliżu. Jak mige przynieść ulgę tej staruszce? Pomóżcie


Awatar użytkownika

Nelly 77867
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 października 2022, 0:11
Kontaktowanie:

Re: Problemy skórne

Postautor: Nelly 77867 » 5 października 2022, 0:20

Znalazłam u niej również mini struoka kropkę brązowa.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problemy skórne

Postautor: Renika » 12 października 2022, 11:58

A czy świnka nie ma problemów z oddawaniem moczu? Skoro futerko jest posklejane w tej okolicy to trzeba sprawdzić czy to nie zapalenie pęcherza lub biegunka, weterynarz powinien przepisać odpowiednie leki. Ja polecam preparat Dr Ziętek diaro herb na biegunkę, można podawać profilaktycznie. Strupki na łapkach to pododermatitis (zakażenie bakteryjne). Trzeba je leczyć smarując odpowiednią maścią przepisaną przez weterynarza, można też delikatnie przemywać zmiany wodą utlenioną i zapewnić śwince miękkie podłoże (najlepiej drybed).



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas