Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska, żołądek, POMOCY!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Kamiko
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 lutego 2022, 23:44
Świnki morskie: Nesti
Kontaktowanie:

Świnka morska, żołądek, POMOCY!

Postautor: Kamiko » 16 października 2022, 11:58

Witajcie, jest niedziela, żaden wet niedostępny, a ja potrzebuję szybkiej pomocy! :sad:
Moja świnka morska po ostatniej wizycie u weta dostała antybiotyk z osłoną, wszystko dawkowane jak podał lekarz. Od tamtego czasu dostała rozwolnienia. Podawałam jej węgiel przez 3 dni, aż kupka się unormowała. Wszystko było ok, świnka jadła, zachowywała się normalnie. Dzisiaj jednak stała się osowiała, ciałko ma spięte, siedzi w jednym miejscu, rozwolnienie się pogorszyło do stanu wodnistej, bardzo śmierdzącej cieczy, a ona sama ma coś w rodzaju "odruchu wymiotnego" i z pyszczka wypluwa ślinę. Bezbarwny i bezzapachowy, lekko gęstawy płyn. Oprócz tego przestała już dziś całkiem jeść. Czy ktoś z was spotkał się z tym? Do weta mogę umówić się dopiero w pon, ale już dziś jej stan mnie przeraził. Co może uśmierzyć jej dolegliwości? Podejrzewam, że to coś z żołądkiem. Błagam o pomoc! :sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska, żołądek, POMOCY!

Postautor: Renika » 16 października 2022, 22:35

Bardzo bym chciała coś pomóc ale nie spotkałam się jeszcze z takim odruchem jak u twojej świnki :(...Może doszło do jakiegoś zatrucia lub zaksztuszenia i jakiś kawałek pokarmu utkwił śwince w pyszczku? Koniecznie musi to zbadać weterynarz. Nie wiem, czy świnka jest w stanie zjeść jakąś karmę ratunkową podaną przez strzykawkę, jeżel tak to próbowałabym ją nakarmić i podawałabym również węgiel aktywowany na biegunkę oraz dużą dawkę probiotyku. Może doszło do jakiegoś wzdęcia, wtedy przydałby się espumisan, koperek i masaż brzuszka. Nie wiem również na co jest leczona świnka, jaki był problem przed biegunką? Może ten antybiotyk nie jest dobrze dobrany? Jaką osłonę świnka dostaje i czy jest podawana 2-3 godziny po antybiotyku? Polecałabym Flora defense który można podawać razem z antybiotykiem oraz Flora balance i Bio lapis.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas