Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zachowanie po narkozie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
hiratoshiwa
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 4 lipca 2021, 16:29
Kontaktowanie:

Zachowanie po narkozie

Postautor: hiratoshiwa » 26 listopada 2022, 17:03

Dobry wieczór, świnka regularnie co miesiąc jeździ na przycinanie trzonowców ponieważ ma zwichnięta szczękę. Zabieg zawsze jest robiony w narkozie. Zazwyczaj świnkę zawozimy o 11:00 i odbieramy o 14.:00. Leon szybko dochodzi do siebie po narkozie, zaczyna jeść i normalnie się zachowuje, jednak dzisiaj odebraliśmy go pół godziny wcześniej. Jeszcze godzinę temu (16:00), miał bardzo chwiejne tylne łapki i wiotkie ciało. Później siedział w miejscu i był osowiały. Teraz jest 17:00 i podałam mu trochę karmy ratunkowej, którą bardzo chętnie zjadł. Wyczyścił się nawet sam (co jest bardzo dobrym znakiem) ale nadal siedzi taki trochę zamulony. Weterynarz od 14:00 już jest zamknięty więc nikt nie odbiera, nigdzie w pobliżu też nie jest otwarty żaden inny, zważywszy na to, że jest sobota. Czy ktoś miał może podobną sytuację? Bardzo się martwię, chociaż i tak jest lepiej niż chwilę temu. Proszę o pomoc.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po narkozie

Postautor: Renika » 26 listopada 2022, 23:41

Skoro się martwisz o prosiaczka to zadzwoń do innej kliniki weterynaryjnej która ma stały dyżur telefoniczny i opisz sytuację. Ja mogę polecić Salamandrę w Krakowie, dyżur jest pod nr 606 426 200, w niedzielę mają czynne od godz.10 do 13.00 więc też mozna dzwonić. Nie wiem, kto akurat będzie miał dyżur ale jest tam dużo lekarzy od małych zwierząt (dr Baran, dr Konarska, dr Merkowski, dr Siwek), mam nadzieję że pomogą i poradzą co można w tej sytuacji zrobić. Polecam również znaleźć weterynaza który przycina ząbki bez narkozy. Na regenerację stawu żuchwowo skroniowego dobrze jest podawać śwince lek Osteoarthristop.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas