Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Anemia,nerki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Eversendra
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 grudnia 2022, 18:16
Świnki morskie: Maniek,śnieżek
Kontaktowanie:

Anemia,nerki

Postautor: Eversendra » 3 grudnia 2022, 18:24

Hej....
Moja świnka ma już 5 lat, od 3 msc dobrze radziła sobie z tarczycą, nawet teraz jest super, parametry morfologii też ok oprócz jednego.... BUN 116.... Wet nie ma pomysłu co zrobić.
Mącznika jest sporo,niby ciut spadł,ale świnka jest bardzo słaba,podjada,reaguje na mnie i na jedzenie,stara się chodzić,dokamiam ją strzykawkami,ostatnio 5 jedzenie,8 wody i na przemian co 3/4h .
Ale ten stan jest meczący dla Maniusia i jest jeszcze szansa na ratunek,planuje pójść prywatnie jeszcze,wet twierdzi że w tym przypadku usg.rtg nie ma sensu...Co wy o tym myślicie,czy ja jestem jakoś w stanie mu pomóc? Wypłukać ten mącznik jakoś...
Maniek bardzo dużo pił....koło 500ml dziennie,ja mu jedynie daje rade wcisnąć może 30 dziennie....
2 dni nie pił i nie jadł....pojechałam doraźnie do weta,a potem do swojego.3 dni kroplówki i potem w domu strzykawki,antybiotyki,probiotyki...
Co dalej....chyba musze szukać pomocy gdzieś indziej. :(
Również dostał sterydy żeby siły wróciły.Jest stabilnie,ale to nie to . Nie chce żeby się tak męczyć,może ktoś poleci jakąś klinike w zachodniopomorskim?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Anemia,nerki

Postautor: Renika » 3 grudnia 2022, 23:02

Poszukaj tu, mam nadzieję że znajdziesz dobrego weterynarza https://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum ... m.php?f=47
Zobacz jeszcze tematy na forum, może znajdziesz gdzieś podobną sytuację i jakieś porady https://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum ... m.php?f=83
Trzymam kciuki za prosiaczka, mam nadzieję że uda się go wyleczyć.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas